Ne yaptın Petek..!

Ünlü Şarkıcı Petek Dinçöz, sevenlerini üzdü. Dinçöz'ü görüp 'Evet' diyenler, binlerce liralık zarara uğradı.

Ne yaptın Petek..!

İstanbul'da bir inşaat firması, reklam filminde oynattığı Petek Dinçöz'ün şöhretini mi kullandı. Firma 100 bin lira dediği evi 50 bin deyip sattı fakat aynı anda iki kişiye sattı. Olay davalık oldu. 

Petek Dinçöz’ün reklamlarında oynadığı Makrom İnşaat’ın mağdur ettiği vatandaşlar Vatan Gazetesi'ne konuştu. Gazetenin haberinde, 'Makrom İnşaat şirketi, İstanbul Esenyurt ile Tuzla’da 8 dev proje adı altında lüks daireler yapacağı iddiası ile ünlü sanatçı Petek Dinçöz ile anlaştı. Reklam filmleri ile birlikte de dairelerin satışı başladı' denildi. 

Maketleri göstererek daire satan firmanın, olay üzerinden aylar geçmesine rağmen inşaata başlamadığı öğrenilince, Emniyet devreye girdi. Suç duyurusuyla birlikte Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nun açtığı soruşturmayla firmanın bazı daireleri iki kişiye birden sattığı da ortaya çıktı. Öyle ki bazı projelerde belediyeye arsa için müracaatta dahi bulunulmadığı belirlendi. 

Mali Şube ekipleri, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatının ardından nitelikli dolandırıcılık iddiasıyla 25 kişi için gözaltı kararı çıkardı. Şu ana kadar başta şirket sahibi olmak üzere 18 kişi gözaltına alındığı öğrenildi. 

Bu arada Petek Dinçöz'ün inşaat firmasının bu durumuyla ilgili ne diyeceği de merak konusu oldu. 

 

Yazar:
petek dinçöz inşaat firması dolandırıcı petek dinçöz reklam filmi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.