Betboo yeni giriş

BBP Lideri Destici'den başkanlık sistemine destek

BBP Lideri Mustafa Destici, Başkanlık Sistemi ile ilgili, "Ya tam demokratik parlementer sistem ya da üniter yapının korunacağı başkanlık sistemi gerekli" dedi.

BBP Lideri Destici'den başkanlık sistemine destek

Büyük Birlik Partisi, kuruluşunun 23'üncü yıldönümünü Ankara'da düzenlenen programla kutladı. Programa, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İran'ın Ankara Büyükelçisi Alireza Bikdeli ve partililer katıldı.

Programda konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye'nin tarihinin en buhranlı günlerinin yaşandığını savunarak; "Türkiye, iki büyük yanlış politikanın bedelini çok ağır hasarlar alarak ödemeye devam ediyor.  İlki bizim 'Çözülme Süreci' dediğimiz, adına 'Çözüm Süreci'  dedikleri 'Müzakere Süreci', diğeri ise beş senedir neo-Osmanlı gazlarıyla ve Ortadoğu'da bizden habersiz yaprak kıpırdamaz sedalarıyla sürdürülen takıntılı Suriye politikalarıdır. Geçmişte Kuzey Irak'ta belirlenen 'kırmızı çizgiler' nasıl birer birer yok olduysa, müstakbel Suriye'deki PKK Kürdistan'ı tehlikesine karşı belirlenen kırmızı çizgiler de birer birer ihlal edilmeye başlandı. PKK, Türkiye'yi bölmekle görevlendirilmiş taşeron bir örgüttü. Onun için onunla pazarlık edilmez, mücadele edilir. Hatta cihat edilir" diye konuştu. 

BAŞKANLIK SİSTEMİ 
Destici, başkanlık sistemi tartışmalarına da değinerek, "Türkiye'de sistemin değişmesinden yanayız. Ya tam demokratik parlamenter sisteme  ya da üniter yapısını koruyacak başkanlık sistemine geçilmesi gerekiyor. Türkiye'de yavaş yavaş bir psikolojik kopuş ortamı doğuyor. Aynı ülke içinde birbirinden farklı iki ayrı halk ve iki farklı kamuoyu oluşmaya başlamışken, medya da tüm bunlara çanak tutarken, hangi açılım sürecinden ve hangi romantik barış hikayelerinden medet umacaksınız" dedi. 

Yazar: Haberci
Mustafa Destici bbp kuruluş programı bbp ve başkanlık sistemi başkanlık sistemi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş