Betboo yeni giriş

Tunceli'de PKK yandaşlarına kara rağmen operasyon: 10 gözaltı

Jandarma, Tunceli'de il merkezi ile Hozat İlçesi'nde, terör örgütü PKK'ya yönelik yaptı. operasyonlarda 10 kişiyi gözaltına aldı.

Tunceli'de PKK yandaşlarına kara rağmen operasyon: 10 gözaltı

Tunceli İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı birliklerin kırsal alanda PKK'ya yönelik düzenledikleri operasyonlarda ele geçirilen doküman ve bilgisayar hard diskleri üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, kent merkezi ve Hozat İlçesi ile bağlı köylerde eş zamanlı baskınlar düzenlendi. 

Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla merkeze bağlı Altın Yüzük, Çığırlı, Çiçekli Köyü ile köye bağlı Esenyurt Mezrası ve Hozat İlçe merkezinde birçok eve eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda, PKK ile irtibatlı oldukları ve yardım yataklık yaptıkları iddiasıyla 10 kişi gözaltına alındı. Kırsal alandaki köylerde bazı evlerde yapılan aramalarda, telsiz, tabanca, birçok dijital belge ile ruhsatsız av tüfeklerinin ele geçirildiği soruşturmanın kapsamı genişletilerek devam ediyor.

Öte yandan, Tunceli İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı jandarma özel harekat timleri ve 4'üncü Komando Tugay Komutanlığı'na bağlı çok sayıda özel birliğin katıldığı, kırsal alandaki operasyonlar da devam ediyor. Sabah saatlerinde kar kalınlığının 1 metreyi aştığı Tunceli merkeze bağlı Çicekli, Altınyüzük ve Geyiksuyu bölgeleri ile sık ormanlıkların bulunduğu Zergavut Ormanları bölgesine havadan ve karadan özel birlikler sevk edildi. Kırsal alandaki operasyonların devam ettiği belirtilirken, özellikle Zergavut ormanları bölgesinde birçok mağaraya tek tek girilerek arama yapıldığı belirtildi.

Yazar: Haberci
jandarma operasyon tunceli pkk operasyonu kar üzerinde operasyon özel harekat operasyon
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş