Betboo yeni giriş

Malatya'da belediyeden kuşlara özel yem

Malatya Büyükşehir Belediyesi, kış mevsimi dolayısıyla yaban kuşlarının soğuktan zarar görmeden beslenebilmeleri için yeni bir uygulama başlattı. Yaban kuşları için pekmez ve darıdan yapılan Rulo Yemlik ağaçlara asılmaya başlandı.

Malatya'da belediyeden kuşlara özel yem

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Veteriner Şube Müdürlüğü tarafından, yaban kuşlarının beslenmeleri için yapılan Rulo Yemlikler, şehir genelindeki parklar ile ana caddelerde bulunan ağaçlara asılıyor.

Aşırı kar yağışları sırasında yaban hayvanları için çeşitli noktalara et ve buğday bırakan Büyükşehir Belediyesi Veteriner Müdürlüğü ekipleri, şimdi de yaban kuşlarının soğuktan korunmasında yardımcı olacak yemler bırakıyor. Yapılan Rulo Yemlik ile ilgili verilen bilgilere göre, Büyükşehir personeli tarafından yaban kuşları için Rulo Yemlik yapıldığı belirtilerek, bu yemliklerin kuşlara enerji ve protein verdiği belirtildi.  

Açıklamada, "Büyükşehir Belediyesi olarak yoğun kar yağışları sırasında yaban hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının karşılanması için çeşitli noktalara et ve buğday bırakıyoruz. Şimdi de kuşlar için Avrupa ülkelerinde uygulanan ve basit bir sistem olan Rulo Yemlik yaptık. Ruloyu pekmeze batırarak 5 çeşit darıdan oluşan yemliğe batırıyoruz. Bu ruloları kuşların beslenmeleri için ağaçlara asıyoruz. Yaptığımız bu yemlikler pekmezli darıdan oluştuğu için kuşlara hem enerji hem de protein veriyor. Büyükşehir Belediyesi olarak bu tür çalışmalara devam edeceğiz.” denildi.

Yazar: Haberci
malatya malatya belediyesi kuşlara özel yem
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş