Doğu'daki köy korucuları Saray'da

Doğu ve Güneydoğu illerinden kadın köy korucuları Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne gitti. Korucuları kim davet etti, işte cevabı.

Doğu'daki köy korucuları Saray'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu illerinden gelen kadın köy korucularını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti. 

Emine Erdoğan’ın misafiri olarak kadın köy korucularının ağırlandığı yemekli kabulde; Milletvekilleri Zehra Taşkesenlioğlu, Canan Candemir Çelik, Şebnem Kocakelçi, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk’ün eşi Nihan Öztürk, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın eşi Tülay Yılmaz, Jandarma Genel Komutanı Galip Mendi’nin eşi Zeynep Merih Mendi ve bazı milletvekili eşleri de hazır bulundu. 

Kadın köy korucularına hitaben bir konuşma yapan Emine Erdoğan, teröre karşı vatan savunması sırasında şehit olan asker, polis ve köy korucularına Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi. Erdoğan, "Hepimiz biliyoruz ki, şehitlik, ölümlerin en şereflisidir. Ama aynı zamanda biliyoruz ki, evlat acısı da acıların en büyüğüdür. Evladını kaybeden bütün anne ve babalara bu büyük acı karşısında engin sabırlar diliyorum. Unutmayalım, sabır acı ama meyvesi tatlıdır. Şehit anne babası olmak, şehit eşi olmak, tıpkı şehit olmak gibi, insanı iki cihanda aziz kılacak kutsal bir payedir" dedi.

Kurtuluş Savaşı’nı birlikte kazanan, ortak bir tarihî ve müşterek bir hafızayı paylaşan halklar olarak Türkiye’de hep birlikte yaşamanın tek seçeneğimiz olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Teröre karşı birlik ve bütünlüğümüzü korumak için üzerimize düşeni yapacağız. Teröre karşı direnecek, birliğimizden taviz vermeyecek ve masum görünümler altında terörü destekleyenlere asla müsamaha göstermeyeceğiz" diye konuştu. 

Geçen süreç içinde verilen emeklere sahip çıkılması gerektiğine vurgu yapan Erdoğan, "Tüm bu süreçlerde, güvenlik güçlerimize, askerlerimize destek olan sizin gibi güçlü kadınların ve köy korucusu cesur erkeklerin katkısı var. Bunda, devletimize inanan ve güvenen vatandaşlarımızın gayreti var. Sizlerin bu yolda çok büyük mücadeleler, hatta kayıplar verdiğinizi biliyorum. Toprağınızı, onurunuzu, neslinizi ve en önemlisi bu vatanı korumak adına ailelerinizden şehitler verdiniz" diyerek konuşmasını tamamladı. 

Yazar:
köy korucuları cumhurbaşkanlığı kadın köy korucuları emine erdoğan
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.