Betboo yeni giriş

Tarım Kredi'nin yeni logo değişikliği tartışılıyor

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'nin değişiklik yaptığı logosunun kuruma olan matbu maliyeti nedir? Genel Müdür İrfan Güvendi'nin isminin baş harfleri logoya mı yerleştirildi? Değişikliğin Tarım Kredi'ye olan getirisi ne olacak?

Tarım Kredi'nin yeni logo değişikliği tartışılıyor

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'nin değişiklik yaptığı kurumsal logo farklı kesimlerce tartışılıyor. Logo değişikliğinin kuruma olan maliyetinden, logo içerisine Genel Müdür İrfan Güvendi'nin baş harflerinin yapıldığını kadar pek çok konuyu eleştirenler var.

LOGO DEĞİŞİKLİĞİ
Türk çiftçisinin her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya dönük mal ve hizmetleri zamanında, güvenilir, kaliteli ve uygun şartlarda sağlamayı ve ürünlerini pazarlamayı, Türk tarımını çevreye ve doğaya saygılı, sürdürülebilir en üretken sektör yapmayı misyon edinen Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, kısa bir süre önce logo değişikliğine gitti. Fakat, kurum içerisindeki bazı üst düzey yöneticiler ve kurumun sosyal medya hesaplarında değişiklik pek hoş karşılanmadı. Hatta bununla da kalmayıp bazı sorular yöneltildi. 

LOGO İÇERİSİNDE GENEL MÜDÜRÜN İSMİ Mİ VAR?
Kurumun eski yöneticilerinden olan bir kişi, "Logoda başak figürünün içine ustaca gizlenmiş İG harfleri talimatla mı tesadüfen mi yerleştirildi? Bu logo değişikliğinin Tarım Kredi'ye maliyeti nedir? Kaç tabela, kaç afiş, kaç broşür, antetli kağıt vb yeniden hazırlanacaktır? Bu logo değişikliğinin Tarım Krediye getirisi ne olacağı öngörülmektedir? Her şeyimizi beğenen çiftçimiz logomuzu mu beğenmemiştir?" diyerek bazı sorular soruyor. 

Sosyal medya hesaplarında da yapılan bazı eleştiriler var. "Kooperatifi simgeleyen eski logo daha güzeldi, bu özel şirket logosu gibi bir şey olmuş", "Arkadaşlar en güzeli eski, yeni logoyu oylamaya açmak benim görüşüm"

TÜCCAR ALGISI VAR
Başka bir kullanıcı, "Türk T. gibi strateji geliştirmişsiniz. Bu tür kreatif aktivitelerde zaman harcamak yerine; Türk çiftçisini desteklemek ve kooperatif ortaklarınız için kar amacı gütmeyen bir birlik üstüne çalışma ve iş geliştirme yapsanız daha iyi olurdu. Yoksa ortaklarınızın gözünde tüccar algısını silemeyeceksiniz. Yani açıkça söyleyelim, gübre bayi, sigorta acentası, zirai ilaç bayi, akaryakıt istasyonu ve hatta şarküteri, marketten farkınız yok maalesef. Aksine çoğu ürünlerinizde piyasa değerinin üstünde satışı Çok da uygun olmayan şartlardaki kredi olanaklarınızla ortaklarınıza sunuyorsunuz" gibi yorumlar yapıyor.

İŞTE LOGONUN AÇIKLAMASI
Tarım Kredi'nin logoyla ilgili açıklaması ise, "Taç; Tarım Kredi sektörünün en büyük tarımsal örgütü, başak, iç içe geçmiş buğday tanesi, birliktelik, kardeşlik, kooperatifçilik, kadın ve erkek figürlerinin yerine iç içe geçmiş zincir halkaları, 14 şirketiyle aynı zamanda büyük bir sanayi kurumu" şeklinde yapılıyor.

Yazar: Haberci
tarım kredi kooperatifi tarım kredi yeni logosu tarım kredi kooperatifi logo tartışması genel müdür irfan güvendi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
YİYİCİ/HİZİPÇİ     0000-00-00 Çiftlik kurup kombili yapan malatya lı müdürlerini korudum!NEDE olsa bendepiyangodan bölge mdr.olmuştum!ÇİFTÇİDEN habersiz sigorta kesip birinci olmaları yeter!tavukçuluk yapmaları,kop.imkanlarını VR hizmtlisini kahya gibi kullanmaları önemli değil!!BİZEDE tavuk yolluyorlar hem!!VASIFSIZ larına şef yaptım yaver olsunlar diye!!OH ye adi ye oldum!
YİYİCİ/HİZİPÇİ     0000-00-00 İ.G. Geldi ben yıllardır muavin ken hizipçilikten elimden insan kaynaklarını bile almışlarken! BeniBirden bölge Müdürü,yaptı! ben ne yaptım? Çalışan, hakedenlerin önünü kestim!kop.lara sürdüm!ZİRA bölgede yükselip üst kadroya gelebilirlerdi!emeklisi dolmuş baş yaverim olan kop.çularımı yerinde tuttum!!çünkü beni sürekli yedirip içitiyor ağırıyorlar dı!ikramlarınıda extra arttırdımki daha çok yesinler!!sonra çiftlik kurup kobi olmalarına bile izin verdim!Ban.. bayisi oldular!olsun!gözyumdum!!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş