Betboo yeni giriş

Malatya'da örnek uygulama 'Mobil Huzur Ekibi'

Malatya'da belediye, emniyet ve sosyal hizmetlerin ortaklaşa oluşturduğu Mobil Huzur Ekibi, başta dilenciler olmak üzere, sokakta çalıştırılan çocuklara operasyon yapıyor.

Malatya'da örnek uygulama 'Mobil Huzur Ekibi'

Malatya Büyükşehir belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü personellerinden oluşturulan "Mobil Huzur Ekibi", sokaklarda vatandaşların duygularını istismar eden dilenciler ve sokakta çalıştırılan çocuklar ile ilgili bir operasyon gerçekleştirildi. 
 
Malatya’nın daha yaşanabilir ve huzurlu bir kent olabilmesi için çalışmalarına 24 saat vardiyalı olarak devam eden Mobil Huzur Ekibi, vatandaşların yoğun olarak kullandığı hastaneler ve camii önlerini mesken tutan dilenciler ile sokaklarda çalışan-çalıştırılan çocuklara yönelik bir operasyon düzenledi. 

Düzenlenen operasyonlar çerçevesinde özellikle camii önlerinde vatandaşların dini duygularını istismar ederek dilencilik yapan kişiler hakkında yasal işlem uygulandı. Zabıta Karakoluna getirilerek üst araması yapılan dilenciler için Kabahatler Kanunu’nun 33. Maddesi gereğince yasal ve cezai işlemler uygulanarak üzerlerin de tespit edilen paralara da el konuldu. 

Mobil Huzur Ekibi; Vatandaşların sokakta çalışan- çalıştırılan çocuklara ve yaşı büyük olan dilencilerin ihtiyaç sahibi olduğunu düşünerek para vermemeleri gerektiğini vurgulayarak, devletimizin gerçek ihtiyaç sahibi olan çocuklara ve ailelerine ilgili kurumlar aracılığı ile gerekli yardımları yaptıklarını belirttiler. Mobil Huzur Ekibi, 5 polis, 4 zabıta ve 2 sosyal çalışmacı olmak üzere toplam 11 personelle hizmet veriyor.

Yazar: Haberci
malatya mobil huzur ekibi malatya dilenci malatya sokak çocukları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş