Ailelerin askeri için gurur günü

Türkiye bir yandan şehit haberlerini duyarken, bir yandan da aileler evlatlarını gururla askere göndermenin heyecanını yaşıyor.

Ailelerin askeri için gurur günü

Terör örgütü PKK, haince planlar yapsa da, Türkiye'den bir karış toprağı vermeyecek babayiğitler görev almaya devam ediyor. Aileler gözünden bile sakınarak büyüttükleri çocuklarını peygamber ocağına yani askere gönderip, yemin törenlerinde gururla yürüyorlar.

TSK'nın acemi eğitimini tamamlayan askerler için, yaptığı yemin töreni ilk kez ailelerinden ayrılan aileler için gurur vesilesi oluyor. Besleyip, büyüttükleri evlatlarını vatanı beklemek için gönderen aileler, çocuklarının yemin etmesini de gururla izliyor. 

Artan terör olayları nedeniyle bir an dahi gözünü kıpmadan çocuklarını askere gönderen aileler, aylarca özlemini çektiği çocuklarını da alnından öpüyor. Acemi eğitimini tamamlayan askerler, usta birliğine yani vatan borcunu ödeyecekleri birliklere sevk ediliyor. Geriye ise yemin töreninde hasretle kucaklaşan aileler, gururla çekilmiş fotoğraflar kalıyor. 

Terör örgütü, anaların ve babaların bu gururunu anlamaz. Aileler çocuklarını vatanı beklesin, sahip çıksın diye kına yakarak ve oyunlarla askere gönderiyor. Hainler bunu anlamaz. 

 

Yazar: Haberci
asker ocağı peygamber ocağı yemin töreni acemi askerler anaların gurur günü terör asker gururla aileler
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı