Ömer Döngeloğlu Kayseri'de sevgililer sevgilisini anlattı

İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, Kayseri'de Sevgililer Sevgilisi konulu bir programa katıldı. Döngeloğlu, Kayseri'nin de tarihi önemine dikkati çekerek, gençlere seslendi.

Ömer Döngeloğlu Kayseri'de sevgililer sevgilisini anlattı

Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında Sevgililer Sevgilisi konulu söyleşi yapıldı. Şehir Tiyatrosu'nda düzenlenen söyleşiye İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu katıldı. 

Genç KAYMEK'in TOKİ tesislerinde de bir konferans veren Döngeloğlu, Peygamberimizin her yönüyle çok büyük bir örnek olduğunu dile getirdi. Allah'a döneceğine inananlar için en güzel örneğin Hz. Muhammed (S.A.V.) olduğunu vurgulayan Döngeloğlu, "Çocukluğu, gençliği, evlilik hayatı ve tüm hayatı boyunca örnek olmuştur. Mekkeliler ailelerine güvenemediği değerli eşyalarını efendimize emanet ederlerdi. Eğer kirlenmişliğinizin farkındaysanız Peygamberimizin hangi yönünü konuşursanız baktığınız o tarafınızı temizlemiş olursunuz" dedi.

Kayseri'de yaşayanların nasipli insanlar olduğunu dile getiren Döngeloğlu, "Çok güzel bir şehirde yaşıyorsunuz. Bizim zamanımızda klasik, inşaatçı bir belediyecilik vardı. Şimdi Allah razı olsun hayatın her anına dokunan bir belediyecilik var" dedi. Konferansın ardından Kayseri ile ilgili görüşlerini dile getiren Ömer Döngeloğlu, Kayseri'de olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Kayseri'deki belediyecikle ilgili değerlendirmeler de yapan Döngeloğlu, "Doğrusu belediyeciliğin hem sosyal, hem kültürel, hem de şehir planlaması anlamında insanın hayatının her alanına dokunması çok güzel. Yapılan bu hizmetleri gururla, şerefle, dua ile yad etmek lazım. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Kayseri tarih boyunca medeniyetlerin cazibe merkezi olmuş bir şehir. İslam medeniyetinde Kayseri'yi ticari yönleri ile Hz. Ebu Bekir ve Hz. Osman'a yakıştırıyorum. Hizmetlerinden dolayı Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum. Allah hizmetlerini daim kılsın. Bu hizmetler çoğaldıkça halkımız mutlu olur ve insanların kötü şeyler yapmaya fırsatı olmaz. Bu vesileyle kardeş kanı döken zalim terörün bitmesini Rabbimden diliyorum" şeklinde konuştu.

Yazar: Haberci
ömer döngeloğlu kayseri kültür sanat kayseri belediyesi genç kaymek sevgililer sevgilisi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor