Betboo yeni giriş

Karla mücadele hız kesmeden devam ediyor

Malatya'da etkili olan kar yağışının ardından karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdüren belediye, kapanan 250’ye yakın mahalle yolunun tamamını ulaşıma açtı.

Karla mücadele hız kesmeden devam ediyor

Malatya'da etkili olan ve Arapgir, Darende, Hekimhan, Akçadağ, Doğanyol, Kuluncak, Pütürge'de hayatı olumsuz etkileyen kar yağışı, yüksek kesimlerde fırtına ve tipi şeklinde yağdı. Kent merkezine daha az yağış düşmesine rağmen, Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için kritik noktalarda tuzlama ve solüsyon çalışmaları yaptı.

Geceli- gündüzlü çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi Malatya genelinde kapanan 250’ye yakın mahalle yolunu tekrar ulaşıma açtı. Savruntu ve tipinin etkili olduğu yüksek kesimlerde yol açma çalışmalarını tekrar tekrar yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri yolları kullanan vatandaşlara zincir takmaları konusunda da uyarılarda bulunuyor. 

Son 48 saatte birçok kurtarma operasyonu da gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yollarda mahsur kalan vatandaşlara da yardımcı oldu. Vatandaşların cenaze defin işlemlerine de yardım eden ekipler, kapanan yollarda buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarına ise aralıksız devam ediyor.

Yazar: Haberci
karla mücadele malatya kar yağışı malatya belediyesi çalışmalar
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş