Betboo yeni giriş

Bakımevindeki çocuklardan muhteşem sergi

Kastamonu Belediyesi Çocuk Bakımevi öğrencilerinin el emekleri ile hazırlanan çalışmalardan oluşan bir etkinlik sergisi düzenlendi.

Bakımevindeki çocuklardan muhteşem sergi

Kastamonu Belediyesi Çocuk Bakımevinde eğitim gören öğrencilerin el emekleri ile hazırladıkları çeşitli çalışmaların yer aldığı etkinlik sergisi Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın da katılımı ile Belediye Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi. 

Belediyeciliğin sadece fiziksel yapılarla alakalı olmadığını dile getirerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, "Belediyecilik; sosyal projelerle, sosyal aktivitelerle birlikte büyük bir faaliyet ve özveri gerektiriyor. Biz gerçekten her alanda büyük atılımlar yaptık. Bu konuda iddialıyım ve her zaman da iddiamı sürdürüyorum. Belediyecilik bizim işimiz dedik her zaman. Biz hiçbir şeyin detayını atlamıyoruz arkadaşlar. Yani biz kreş deyip geçmiyoruz; yaşlı bakımı deyip geçmiyoruz; engelliler deyip geçmiyoruz. Şehirde ne varsa bizim de onunla ilgili projemiz var. Her konuda bizim bir fikrimiz, bir projemiz var. Bence belediyecilik budur" dedi. 

Belediyelerin çocuk bakımevleri açmalarının zorunlu olduğunu söyleyen Babaş; “Sayın Başbakanımızın da bu konuda tebliği var. Her belediye kreş açacak diyor. Doğrusu da bu. Biz kreşimizi gittikçe de geliştiriyoruz. Şuanda 40’a yakın çocuğumuz var. Ben geldiğimde sekiz çocuk vardı. Bunun yanında biz sadece belediye kreşi olarak değil, bütün kreş ve anaokullarına yardım ediyoruz. Bir bakın hangi anaokulunda belediyemizin eli yok. Hepsinde var. Ya bahçesinde ya dershanesinde ya yolunda muhakkak olarak bir yerinde emeğimiz, elimiz vardır. Bunun olması da lazım. Sadece kreşlerde de değil. Okullarımızın hepsinde emeğimiz var" diye konuştu. 

Yazar: Haberci
kastamonu çocuk bakımevi bakımevi çocuklar miniklerden sergi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş