Betboo yeni giriş

Uyuşturucu ticaretinden cami temizliğine

İstanbul'da uyuşturucu ticareti yapmaktan 6 yıl 3 aya mahkum edilen kişi, cezasının son günlerini cami temizleyerek geçiriyor.

Uyuşturucu ticaretinden cami temizliğine

İstanbul’da uyuşturucu ticaretinden 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan 50 yaşındaki Uğur Bıyıklıoğlu,  4 yıl kapalı, 1 yıl açık cezaevinde tutulduktan sonra, iyi hali göz önüne alınarak ‘Denetimli Serbestlik Yasası’ uyarınca cezasının kalan 1 yılını  ‘Kamuya yararlı iş’ olarak cami temizliğinde görevlendirildi. Ayağına elektronik kelepçe takılan, cezasının son 117 gününü çeken Bıyıklıoğlu, bu yasa kapsamının daha fazla mahkumu kapsayacak biçimde genişletilmesini istedi.

Bir süre uyuşturucu kullandıktan sonra satmaya kalkınca ve güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda yakalanan Uğur Bıyıklıoğlu hakkında  dava açıldı. Bakırköy 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2009 yılında  "uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Bıyıklıoğlu, cezasının 3 yıl 7 aylık bölümünü Ümraniye T Tipi Cezaevi’nde tamamlandı daha sonra Silivri L Tipi Cezaevi’ne nakledildi. Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında cezaevinden tahliye edilen Bıyıklıoğlu, başvurusu kabul edilince son 1 yıl için de ‘Denetimli Serbestlik Yasası’ndan yararlandırıldı. Bıyıklıoğlu, Avcılar’daki Ambarlı Mahallesi’ndeki Siteler Camii’nde de hafta içinde günde 4 saat tuvalet ve iç temizliği yaparak cezasının kalan 117 günlük bölümünü çekmekten memnun olduğunu söyledi.

Cezaevine girmeden önce kahvehanelerde çay ocakçılığı yaptığını, kendisine gösterilen her işi kısa sürede öğrenip yapabileceğini ifade eden Uğur Bıyıklıoğlu, ayağındaki elektronik kelepçe ile 21.00-07.00 saatleri arasında evden ayrılmasının yasak olduğunu, haftada 4 gün karakola giderek imza attığını söyledi. Bıyıklıoğlu, Avcılar Kaymakamlığı’na başvurarak durumunu anlatacağını öncelikle iş, bulunamadığı takdirde gıda ve para yardımı yapılmasını isteyeceğini ekledi.

Bıyıklıoğlu, yasa uyarınca 40-45 gün arayla düzenlenen 8 ayrı konferansa katılmasının zorunlu olduğunu, ayağındaki elektronik kelepçenin çok hafif ve rahatsız edici yönü bulunmadığını, evdeki sabit eşleştirilen cihaz sayesinde 21.00-07.00 saatleri arasında evde olmadığı takdirde anında tespit edilebildiğini ekledi.

Yazar: Haberci
temizlik cezası cami temizliği cezası mahkuma verilen cezalar uğur bıyıklıoğlu ceza
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş