Betboo yeni giriş

Ankara'da ikinci patlama yürekleri yaktı. Ölü ve yaralı sayısı

Ankara'da TBMM ve Genelkurmay Başkanlığı binalarının yakınında bomba yüklü bir aracın patlamasında 24 ölü 61 yaralı olduğu açıklandı. Başkent'te yaşanan ikinci patlama, yakınları civarda olanları panikletti. Facebook, güvenlik bildirimini çalıştırdı. Suruç'taki saldırıdan bugüne 170 kişinin öldüğü terör saldırısı.

Ankara'da ikinci patlama yürekleri yaktı. Ölü ve yaralı sayısı

Başkentin en merkezi yeri olan, askeri kurumların ve lojmanların bulunduğu Devlet Mahallesi'ndeki saldırı, saat 18.30'da, bomba yüklü araçla gerçekleştirildi. Teröristler, İnönü Bulvarı'nı Dikmen Caddesi'ne bağlayan Merasim Sokak'ta, askeri servis araçlarının yanında bomba yüklü aracı infilak ettirdi. Ankara'nın bir çok yerinde duyulan patlamanın ardından iki askeri servis aracı bir anda alev topuna döndü. Yükselen simsiyah dumanlar Ankara'nın her tarafından görülürken olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Genelkurmay Başkanlığı, Ankara'daki bombalı saldırı sonucunda yaralananların durumu ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada 30 kişinin taburcu edildiği belirtildi. Genelkurmay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Televizyon ve internet haber sitelerinde değişik sayılar ihtiva eden haberler yer almaktadır. Menfur saldırıda yaralanan 61 kişiden 30 kişi taburcu edilerek evlerine gönderilmişlerdir. 31 yaralının 8'i GATA'da, 23'ü ise sivil hastanelerde tedavi altına alınmışlardır. Hayati tehlikeleri olmadığı yönünde bilgi alınmıştır. Saldırı esnasında lojman yakınında bulunan ve hafif şekilde yaralanan Hava Tuğg. Reha Ufuk Er ve eşinin sağlık durumları iyidir" ifadeleri yer aldı.

Patlama yabancı basında da geniş yankı buldu. BBC, "Türkiye'nin başkenti Ankara'da meydana gelen büyük patlamada en az 28 kişi öldü, 61 kişi yaralandı. Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, patlama, askeri araçların geçişi sırasında meydana geldi. Patlama, Türkiye'nin askeri merkezi ile parlamento binasına yakın yerde gerçekleşti" dedi.

SURUÇ'TAN BU ZAMANA 170 KİŞİ ÖLDÜ
Geçtiğimiz yıl temmuz ayında Suruç'ta yaşanan canlı bomba saldırısında 33, Ankara Garı önünde yaşanan patlamada 102, Sultanahmet'teki saldırıda 11 kişinin öldüğü açıklanmıştı. Son saldırıda 24 ölümün yaşandığı olayla bugüne kadar intihar saldırılarında 170 kişinin öldüğü açıklanmış oldu.

FACEBOOK GÜVENLİK BİLDİRİMİ
Sosyal medya devi Facebook da, Ankara'daki patlamanın ardından Başkent'te yer bildirimi yapan veya yaşayanlara 'Ankara'daki patlama oldu. Arkadaşlarına güvende olduğunu bildir' duyurusuyla bildirim açtı. Güvende olanlar işaretlediğinde arkadaşlarına güvende olup olmadığıyla ilgili bildilendirme verildi.

Yazar: Haberci
başkent patlama ankara patlama tbmm yakınında patlama facebook güvenlik bildirimi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş