Betboo yeni giriş

Azeri Milletvekili'nden Kayseri'ye övgü dolu sözler

Azeri Milletvekili Ganire Paşayeva, Kayseri'ye övgü dolu sözler sarf etti. "Kayseri bizim için çok aziz" diyen Paşayeva, Türkiye ve Azerbaycan'ın etle tırnak gibi olduğunu söyledi.

Azeri Milletvekili'nden Kayseri'ye övgü dolu sözler

Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili ve Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası dostluk grubu üyesi Ganire Paşayeva, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'i makamında ziyaret etti. 

Konferans vermek üzere Kayseri'ye gelen Paşayeva'ya ziyaretinde İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş'un yanısıra Yazar İmdat Avşar da eşlik etti. Ziyarette yaptığı konuşmada Kayseri'nin kendileri için çok aziz bir şehir olduğuna vurgu yapan Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Başkan Çelik'e de hayırlı olsun dileklerinde bulunarak, "Kayseri bizim çok sevdiğimiz, değer verdiğimiz bir bölge. Siz de buraya başkan seçildiniz. Hem sizin için hem de Kayseri için hayırlı olsun. Azerbaycan'daki kardeşlerinizden de sizlere çok selam ve sevgi getirdik. Bu kardeşleriniz, Azerbaycan'dan bir şehir ile Kayseri'nin 'Kardeşleşmesini' istiyorlar. Türkiye'den birçok şehir ile kardeşliğimiz olan şehirlerimiz var ama Kayseri ile kardeşliğimizin olmaması içimizde bir ukte. Bunun mutlaka gerçekleşmesini istiyoruz ve bunun yanısıra bu kardeşliğin simgesi olacak bir Azerbaycan Parkı yapılmasını arzu ediyoruz" dedi. 

"ETLE TIRNAK GİBİYİZ"
İki ülke arasındaki ilişkilerin her geçen gün daha da iyiye gittiğine vurgu yapan Milletvekili Paşayeva, bölgesel ilişkilerin de gelişmesi gerektiğine dikkat çekerek, "Sizin başkanlığınızda, içerisinde işadamlarının, sivil toplum temsilcilerinin, kültür adamlarının ve basının olduğu bir heyeti en kısa zamanda ülkemize bekliyoruz" diye sözlerini tamamladı. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de konuşmasında Azerbaycan ile Türkiye'nin etle tırnak gibi ayrılmaz bir parça olduğuna işaret ederek, "Bir araya gelerek ilişkileri geliştirmek bizim boynumuzun borcu. Hem ekonomik anlamda hem de sosyal-kültürel anlamda bir arada olmalıyız. Bahsettiğiniz park konusu da gayet mantıklı ve makul. Biz burada Azerbaycan temalı bir park yapalım ve kardeşliğimizi de o parkın içerisinde yaşatalım. Sadece levhasına Azerbaycan yazmak yerine Azerbaycan'ı anlatan, hissettiren birşeyleri de içerisine koyalım" dedi. 

Ziyarette Azeri Milletvekili Paşayeva Başkan Çelik'e Azerbaycan'ı tanıtan bir kitap setinin yanısıra İmdat Avşar ile birlikte hazırladıkları ve içerisinde kendi hayat hikayesinin de geçtiği 'Karabağ Hikayeleri' adlı kitabı hediye etti.

Yazar: Haberci
kayseri azeri milletvekili ganire paşayeva kayseri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş