Betboo yeni giriş

Kadınlar ilk kez sinemaya gitti

Denizli'de Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin düzenlediği bir etkinlikte hayatında hiç sinemaya gitmemiş kadınlara, Nadide Hayat filmi izlettirildi.

Kadınlar ilk kez sinemaya gitti

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında "8 Mart'ta 8 gün" sloganıyla hazırladığı etkinliklere başladı. Bir alışveriş merkezinde gerçekleştirilen ilk etkinlikte hayatlarında hiç sinemaya gitmemiş 140 kadın "Nadide Hayat" adlı filmi izlemek için bir araya geldi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, geçen yıl ilk kez düzenledikleri sinema etkinliğinin bu yıl daha yoğun bir şekilde gerçekleştirildiğini ifade etti. Etkinliğe 140 kadının katıldığını ifade eden Özen, "Bizler onlara bir parça mutluluk verebildiysek çok mutluyuz. Kadınlarımız için ne yapsak azdır. Büyükşehir olarak daha fazla katkıda bulunup kadınlarımıza daha fazla sunumlar yapacağız. Desteklerinden dolayı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan'a teşekkür ediyorum" dedi.

İLK KEZ SİNEMAYA GELDİM
Hayatında ilk kez sinemaya geldiğini söyleyen 62 yaşındaki Gülten Karakaya, "Daha önce hiç sinemaya gelmemiştim. Çok güzel oldu. İnşallah bir daha düzenlenirse yine geliriz" dedi. Bugüne kadar ilk kez sinemaya geldiğini ifade eden Songül Yolcu ise, "Çocuklardan kendimize zaman ayırıp gelememiştim. Kadınlar bu konuda genellikle kısıtlanıyor. Çok güzel bir etkinlik oldu. Bu etkinliklerin devam etmesini isteriz" diye konuştu. İlk kez sinemaya geldiği için çok heyecanlı olduğunu belirten Ümmühan Demirten de, "Hayatımda ilk kez sinemaya geliyorum. Çocuklar gibi heyecanlıyım. Çok güzel bir program oldu. Ayrıca izlediğimiz film de kadınların yaşadığı hayatı ele alıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yazar: Haberci
kadın meclisi denizli kent konseyi sinemaya giden kadınlar
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş