Betboo yeni giriş

Sivil toplum örgütleri köylü kadınların ayağına gitti

Malatya'da kurulan ve sivil toplum örgütlerinin bir araya geldiği birlik, köylerdeki kadınları ziyaret edip, çeşitli hediyeler verdi.

Sivil toplum örgütleri köylü kadınların ayağına gitti

Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) Malatya Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve MASTÖB Kadın Kolları Başkan ve Üyeleri Dilek Mahallesinde köylü kadınlarla bir araya gelerek onların ve tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladı.

MASTÖB Malatya Şubesi Kadın Kolları Başkanı Sadet Alay, "Biz köyde yaşayan emekçi kadınların ne zor şartlarda yaşadığını biliyoruz. Köyde yaşayan kadınlarımız, şehirlerde yaşayan kadınların elde ettiği bir çok haklardan mahrum  olarak yaşıyor. Şehirlilerin yediği bir çok üründe köylü kadınlarımız alın teri ve emeği var. Bu yüzden biz 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü burada köyde kutlamak istedik. Buradan ayrıca dünyada yaşayan, özellikle İslam coğrafyasında yaşayan kadınlara yapılan, işkence, tecavüz, bir mal gibi alınıp satılmasını ve kadın cinayetlerini kınıyoruz" dedi. 

MASTÖB Malatya Şube Başkanı Murat Cengiz’de tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutlayarak, "Özellikle buradaki emekçi kadınlarımızın önünde saygıyla eğiliyor onların ellerinden öpüyorum. Bizleri doğurup, büyüten, erdemli ve onurlu bir birey olmak için yetiştiren o kutsal annelerimiz, kadınlarımız için 8 Mart değil 365 gün bile kadınlar günü için az gelir" diye konuştu.

Yazar: Haberci
malatya mastob mastob kadınlar kadınlar günü kutlaması
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş