Betboo yeni giriş

Kayyum Zaman.com.tr'nin tüm haberlerini sildi

Zaman Gazetesi'ne atanan kayyum yönetimi, internet sitesinde yer alan tüm haberleri sildi. Reklamların da kalktığı web sitesinin tasarımında da değişikliğe gidildi. Zaman Gazetesi, Google aramalarında da çıkmıyor.

Kayyum Zaman.com.tr'nin tüm haberlerini sildi

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliğinin "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) faaliyetleri kapsamında ve örgüt faaliyetlerine destek olacak şekilde kullanıldığı yönünde kuvvetli deliller bulunması" gerekçesiyle atanan kayyumlar, internet gazetesindeki tüm muhalif haberleri sildi. 

GOOGLE'DE DE ÇIKMIYOR
Gazetenin yönetimini devralan kayyum, Zaman Gazetesi'nin internet sitesinde yer alan ve geçmişe dönük tüm haberleri sildiği, Google'deki aramalarında da ilk sıralardan düştüğü görülüyor. 17-25 Aralık operasyonları sonrasında hükümet ile araları gerilen cemaatin en etkili yayın organı Zaman'ın haberlerinin silinmesiyle eskiye dönük haberlere ulaşım kesilmiş oldu. Google'nin haber servisi Google Haberler'den de silinen Zaman'ın geçmişteki hiçbir haberine ulaşım sağlanmıyor. 

KATEGORİLERDE DE DEĞİŞİKLİK
Zaman Gazetesi'nin haber kategorilerinde de değişikliğe gidildi. Öyle ki Fethullah Gülen'in sohbetlerinin bulunduğu Kürsü kategorisinin ve eklere ait görsellerin bulunduğu bölümlerin kaldırıldığı görüldü. Kayyum yönetimi bunların yerine, önemli bir kaç kategori oluşturdu. Yeniden veri girişi yapılan Zaman Gazetesi'nin internet sitesine erişimde yeni haberler görülüyor.

REKLAMLAR DA İPTAL EDİLDİ
Zaman Gazetesi'nin internet sitesinde göze çarpan diğer değişiklik ise reklamların kaldırılmış olması. Gazeteyi destekleyen kuruluşların tüm yayınları ve diğer içerik oluşturucu reklamların silindiği görülüyor. 

Bu arada Zaman Gazetesi yönetimi, kayyum heyetine Yenibosna'daki merkezde, boş bir bina ve çalışmayan bir altyapı bıraktığı tespit edildi. Masa, sandalye ve bilgisayarların bulunduğu akıllı binanın içinin boşaltılması nedeniyle gazetenin neredeyse hazırlanamayacak durumda olduğu öğrenildi.

Yazar: Haberci
zaman.com.tr zaman gazetesi zaman kayyum zaman internet gazetesi fetö operasyonu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş