Pazar yerlerine hijyen denetimi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri, zabıta ile beraber semt pazarlarında, temizlik, hijyen ve gıda satış koşullarıyla ilgili denetim yaptı.

Pazar yerlerine hijyen denetimi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Samsun İl Müdürlüğü ekipleri, Atakum İlçesi'nde zabıta ekipleriyle birlikte semt pazarı denetimleri yapıldı. 

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Müdürü Kadir Güven, "Halkımızın yoğun şekilde alış veriş yaptığı pazar yerlerinin temizlik, hijyen ve gıda satış koşulları Samsun İli sınırları dahilinde Müdürlüğümüz ve Belediye Başkanlıklarının ortak çalışmaları ile yapılan denetim ve bilgilendirmeler sayesinde gün geçtikçe iyileştirilmektedir. 13 Haziran 2010 tarihinde yürürlüğe giren; 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu, 20 Aralık 2014 tarihinde yayımlanan; Türk Gıda Kodeksi Yumurta Tebliği ve 12 Eylül 2015 tarihinde yürürlüğe giren; Küçük Miktarlardaki Yumurtanın Doğrudan Arzına Dair Yönetmelik kapsamında pazar yerlerinde gıda satış faaliyeti gösteren işletmeler denetlendi. İşletmecilere ilgili mevzuat hakkında bilgilendirme yapıldı" dedi.    

Kadir Güven, vatandaşların güvenli gıda tüketimini sağlamak amacı ile İl ve İlçe Müdürlüklerinde pazar yerlerinin ve diğer gıda işletmelerinin denetimleri arttırılarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

Yazar: Haberci
semt pazarı denetimi kadir güven samsun semt pazarı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor