Nihat Hatipoğlu, Çanakkale şehitlerini gülerek mi andı?

Çanakkale Zaferi'nin ve şehitlerin anıldığı bir geceye ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu konuşmacı olarak konuk katıldı. Hatipoğlu'nun gülerek sahneye çıkması, vatan için can veren şehitlerin anıldığı bir programa yakışmadı. Hafız Mustafa Duman'ın da gülmesi objektiflere böyle yansıdı.

Nihat Hatipoğlu, Çanakkale şehitlerini gülerek mi andı?

Çanakkale'de şehit olan vatan evlatlarını anmak için Kastamonu Belediyesi bir gece düzenledi. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı’na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Geceye konuk olarak katılan ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu'nun sahnede gülmesi vatandaşlar tarafından ayıplandı. 

Kastamonu Belediyesi’nin Atatürk Spor Salonu’nda düzenlediği 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı’na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Ünlü İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu ve Hafız Mustafa Duman’ın Çanakkale şehitleriyle ilgili konferans verdiği programa yaklaşık beş bin kişinin katılımıyla gerçekleştirdi. Program Aziz Şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Nasrullah Camii İmam Hatibi Kahraman Şekercioğlu, Şehitlerimizin ruhlarına Kur’an-ı Kerim Tilaveti okudu. 

Çanakkale Şehitleri konferansını vermek üzere sahneye çıkan İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun ve hafız Mustafa Duman'ın gülmesi bazı katılımcılar tarafından kınandı. Hafız Mustafa Duman, kasideleriyle gönüllerde yer ederken, konuşmasında Çanakkale destanından ve Peygamber sevgisinden bahseden Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, “Çok anlamlı bir program için buraya geldik. Şerefli bir milletin Çanakkale’de şehit olmuş evlatlarını hatırlamak onlara dua etmek ve belki onlardan şefaat beklemek için buradayız" dedi. 

"Bu ümmet diz çökmedi çökmeyecek" diyen Nihat Hatipoğlu, konuşmasında "Buna kimsenin gücü yetmeyecek. Çanakkale’de yapılmak istenen ümmete diz çöktürmekti. Son karakol, son siper Anadolu’dur. Çanakkale Anadolu için namus olmuş. Mevla’m onlardan razı olsun” ifadelerini kullandı.

NİHAT HATİPOĞLU KİMDİR?

Diyarbakır, Siirt ve Malatya'da ilkokulu tamamladı. 1975'te Uşak İmam Hatip Lisesi'ni ve Uşak Lisesi'ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni tamamladı. Aynı Fakültede Hadis Ana Bilim dalında Kur'an-ı Kerim'in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında da Doçent oldu. 2012 yılında ise Profesör oldu. Şu anda Dicle Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Hadis Ana bilim dalı Öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 1985-1987 yılları arasında Mısır'da Arapça üzerine eğitim gördü. İmam Hatip, Kur'an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. Şu anda Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu uzmanı olarak görev yapmaktadır.

Nihat Hatipoğlu, ulusal televizyon kanallarında dini programları hazırlayıp sunmaya 5 yıl Kanal A'da program yaparak başladı. Ayrıca Ankara'da yayın yapan iki yerel radyoda (Arifan radyo, Hedef radyo) 10 yıldan bu yana aralıksız olarak haftalık yayınlarına halen devam etmektedir. 2004 yılında Ramazan ayında Flash TV'de, 2005 Ramazan ayında Star TV'de Sahur programını hazırlayıp sundu. 2005 yılında Star TV'de Dosta Doğru programı sundu. 2005-2010 yılları arasında Ramazan ayı süresince Star TV'de İftar ve Sahur Programlarını sundu. Radyo ve televizyon izleyicileri İftar ve Sahur programlarını birinci olarak seçti. Programları Türkiye'de birçok radyoda yayınlanmaktadır. Halen atv'de haftalık programları devam etmektedir. Kırk civarında yayınlanmış Kaset, CD, VCD'si bulunmaktadır. Yurt içinde ve yurt dışında seri konferansları devam etmektedir. Yazı Makaleleri, Panel, Diyanet Dergisi, İslami Araştırmalar ve benzeri dergilerde yayınlandı.

Yazar: Haberci
nihat hatipoğlu nihat hatipoğlu kimdir nihat hatipoğlu şehitler çanakkale şehitleri şehitler anarken gülen hoca
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
Abdullah Sahin     2016-05-09 utanmiyormusun iftira atmaya. Alimlerin yüzü güler ici acir. adamm gibi haber yapin. Reyting pesinde kosuyorrsunuz. belki böyle haberlerle belki reyting kazaniyorsunuz ama Allahin cezasini daha cok kazaniyorsunuz. Allah Nihat Hocamizi ve iyi niyetini biliyor. BIZ BU HABERI YAPAN VE YAYINLANI KINIYORUZ...AIP....KUL HAKKKINA GIRIYORSUNUZ UTANIN BEE Editör: Haberde aksi bir durum yok. Siz böyle bir gece de gulemezsiniz. Gecenin bereketi ve bir araya gelinme meselesi ortada. Bırakın haber yaptığımız için biz günahkar olalım ama dikkat çekmek istiyoruz. Hoca yanlış yapmaz değil en azından servis edilmesin böyle fotoğraflar..
Gökben     0000-00-00 İftira atmayın,biz orada idik,
Erva Sare     0000-00-00 İftira ve karalama yapmayın,biz oradaydık,çok güzeldi Konferans,doyamadık,
Cemil     0000-00-00 Amma da habercilik yani. Hocanın 2 saatlik yayınından, duasından, duygulandığı anlardan değil de seyirciyi selamladığı ve gülümsediği bir andan bir kare. Bravo?
Savaş K.     2016-03-20 sizin yaptığınız habercilik mi, kıskançlık mı, edepsizlik mi? Sevgili Nihat Hatipoğlu hoca kendisini seven, kendisine saygı duyan misafirlerine tebessümle gülümsemiş, bunda ne var? siz tebessüm etmeyi biliyor musunuz? siz koltuklarınızda çaylarınızı yudumlarken Nihat Hoca insanlara, ahiretlerinin daha güzel olması için bilğiler aktarıyor, konuklarıyla Çankakale şehitleri ve şehitlerimize dua okuyor siz ne yapıyorsunuz, düpe düz iftira atıyorsunuz...utanın! unutmayın bu dünyanın ahireti de var
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor