301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx

6 ay önce satışa sunulan AHOB Yunanistan'a açılıyor

Zekasoft Yazılım T.A.Ş. tarafından geliştirilen ve 6 ay önce satışa anlayarak hızlı okuma yazılımı AHOB, Yunanistan'a açılıyor. Programın AB ülkeleri ile patent çalışmaları başlıyor, Yunancaya çevrildikten sonra kullanıma başlanacak.

6 ay önce satışa sunulan AHOB Yunanistan'a açılıyor

Samsun Teknopark'ta faaliyet gösteren Zekasoft Yazılım T.A.Ş. tarafından yazılarak geliştirilen AHOB, Yunanistan pazarına açılıyor. Yunanistanlı işadamı Antonios Kiourtsidis ile görüşen Zekasoft Genel Müdürü Şadi Coşgun, bir kaç ay içerisinde Yunanistan'daki öğrencilerin AHOB kullanmaya başlayacağını söyledi. 

Dünya'da ilk kez yapay zeka barındıran bilgisayar programı olan AHOB, dünya markası olma yolunda ilk adımını attı. Marmara Teknopark'taki TEKSEB Kadir Has Binası'ndaki Toplantı Salonu'nda yapılan görüşmeye Yunanistanlı İşadamı Antonios Kiourtsidis ve Zekasoft yetkilileri katıldı. Antonios Kiourtsidis'in sadece AHOB'u incelemek için Türkiye'ye geldiğini söyleyen Şadi Coşgun, "Yaklaşık 1 yıldır AHOB'u takip eden işadamı ile bugün ofis açmayı planladığımız Marmara Teknopark'ta görüşme yaptık. Kendisi programımızı yakından takip ediyor ve ülkesindeki öğrencilerin kullanmasını istiyordu. Görüşmede programla ilgili detayları paylaştık" dedi.

İngilizce olarak yapılan görüşmede Şadi Coşgun, AHOB'un faydalarını ve gelişimleri anlattı. Toplantıda Yunanistan'da ortak bir şirket kurulması planlandı. Hafta içerisinde programın Yunanistan ve AB ülkelerinde kullanımı için gerekli patent başvuruları yapılacak. Antonios Kiourtsidis, Yunanistan'da programın Türkçe versiyonunu Yunanca diline çevirilmesi için öğretmenlerden oluşan bir heyet oluşturacak. Yunanistan'daki eğitim öğretim döneminin başlayacağı tarih olan Ağustos 2016'ya kadar programın satışının başlaması düşünülüyor. 

ALTINCI AYDA DÜNYAYA AÇILIYOR
Yapılan görüşme Samsun'un markası olan Zekasoft'un da bir başarı hikayesi olarak anılacak. Öyle ki, programın Ar-Ge çalışmaları için geçen 3 yıldan sonra Eylül 2015'ten bu yana satışı yapılan AHOB, kısa sürede yurt dışına açılmış olacak. AHOB'un Yunanistan'da satışı sonrası AB ülkelerine açılması hedefleniyor. 

Yazar: Haberci
ahob yunanistan zekasoft yazılımı ahob ahob hakkında Antonios Kiourtsidis yunanistana açılan şirket
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx