Betboo yeni giriş

TİKA Bangladeş'e ambulans anahtarı verdi

TİKA, Bangladeş'te bir hastaneye ambulans verdi. Törenle yapılan takdimde ambulansın temsili anahtarı yetkililere teslim edildi.

TİKA Bangladeş'e ambulans anahtarı verdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Bangladeş Halk Cumhuriyeti’nin başkenti Dakka’da bulunan Shaheed Suhrawardy Medical College Hospital’e ambulans desteğinde bulunuldu. 

TİKA, Bangşadeş’te gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Bangladeş genelinde sağlık alanında önemli projelere imza atan TİKA tarafından Bangladeş Halk Cumhuriyeti’nin başkenti Dakka’da bulunan Shaheed Suhrawardy Medical College Hospital’e ambulans desteğinde bulunuldu.  Proje kapsamında TİKA tarafından temin edilen ambulans düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi. Törene, Bangladeş Halk Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Mohammed Nasim’in yanısıra hastane yetkilileri ve vatandaşlar katıldı. Düzenlenen tören sonunda Türkiye Dakka Büyükelçisi Devrim Öztürk ambulansın sembolik anahtarını Sağlık Bakanı Mohammed Nasime’e teslim etti.

Dakka’nın en büyük kamu hastanesi olan Shaheed Suhrawardy Medical College Hospital 850 yatak kapasiteli olup söz konusu hastanede 2000 personel (157 doktor) görev yapıyor. Günde ortalama 2.000 hastaya poliklinik hizmeti veren hastane başkent Dakka’nın en büyük hastanesi olma özelliği taşıyor. Mevcut ambulansların eski ve yetersiz olması nedeniyle sağlık hizmetlerinde aksamalar yaşanan hastaneye, TİKA tarafından temin edilen ambulans ile daha hızlı hizmet verilmesi hedefleniyor.

Yazar: Haberci
tika ambulans bangladeş ambulans desteği
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş