Kahramanmaraş'ta terör alarmı

Kahramanmaraş-Sivas Yolu'nda dün gece saatlerinde terörist ihbarı nedeniyle askerler üst düzey güvenlik önlemi aldı. Yoldan geçen araçlar durdurulup, askeri konvoy ile Sivas'a kadar eşlik edildi.

Kahramanmaraş'ta terör alarmı

Terör örgütü PKK, hain planlar peşinde koşarken Türk askeri göz açtırmıyor. Dün gece Kahramanmaraş-Sivas arasında ihbar alan Türk askeri, yolu ulaşıma kapattı. Vatandaşlar sabaha karşı askeri konvoy eşliğinde Sivas'a kadar bırakıldı. 

Dün gece saat 01.00 sıralarında, Kahramanmaraş ile Sivas Karayolu üzerinde bulunan Göksun Belediyesi sınırlarında hareketlilik yaşandı. Muhtemel bir terörist ihbarı yada terör operasyonu öncesinde asker, yolu ulaşıma kapattı. Tek şeritten sadece askeri araçların geçişine izin verildi. Bir vatanda, kupurhaber.com'a yaptığı açıklamada, "Gece yolu kapattılar. Bir tesise yönlendirdiler. Sabaha karşı 04.50 gibi hareket ettik. Uçak ve helikopter seslerini duyduk. Asker fotoğraf çekmeye müsaade etmedi. Bekleyen tüm araçları daha sonra konvoy eşliğinde Sivas'a kadar uğurladılar" dedi. 

Olayın terör saldırısı mı yoksa bir ihbar mı olduğu ise merak ediliyor. 

 

Yazar:
kahramanmaraş terör operasyonu türk askeri maraşta yol ulaşıma kapatıldı göksun beldesi terör
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.