Köy çocuklarına sağlık eğitimi

Samsun'da TÜGVA'nın hayata geçirdiği proje kapsamında, köy okullarında okuyan çocuklara sağlık ekipmanları ile ilgili eğitimler veriliyor. Bu kapsamda yıl sonuna kadar 10 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

Köy çocuklarına sağlık eğitimi

, Asarcık ilçesi Acısu Köyü Şehit Muharrem Konu Ortaokulunu ziyaret etti. İl Sağlık Müdürü Yusuf Köksal ve beraberindeki sağlık ekipleri ve uzman hekimler ile okuldaki çocuklara kapsamlı bir tarama gerçekleştirildi. 112 acil servis hattının kullanımı hakkında çocuklara eğitim verilen ziyarette, TÜGVA minik yavrulara boyama ve hikâye kitapları, boya setleri, sırt çantalarının yansıra sınıf kapılarına ve koridorlara eğitici tasarımlar hediye etti.

Programla ilgili konuşan TÜGVA Samsun İl Temsilcisi Hakan Durmuşoğlu, "Yılbaşında 2016 yılı için 10.000 öğrenci hedefledik, il sonuna kadar inşallah ulaşılmadık köy bırakmayacağız, ayrıca bu ziyaretlerde daha önce hiç Samsun sahiline adım atmamış minik yavrularımızı da periyodik turlarla şehrimizde ağırlayacağımız programlar yapacağız. Bu program dolayısı ile Başta İl Sağlık Müdürümüze, TÜGVA sağlık koordinatörlerim Kurtuluş Altuna, Şefik Sağlam ve Nuri Boydak’a, bizlere samimi ev sahipliği yapan Asarcık Kaymakamımıza, İlçe Jandarma Komutanımıza İlçe Emniyet Müdürümüze ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve okul müdürümüze şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Asarcık Kaymakamı Hüseyin Tutuş, günün anısına TÜGVA Samsun İl Temsilcisi Hakan Durmuşoğlu’na plaket takdim ederken, İl Sağlık Müdürü Yusuf Köksal’a da çini porselen tabak hediye etti

Yazar: Haberci
tugva ögrenci tugva samsun samsun sağlık projesi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.