Gençlere manevi kalkan aşılanıyor

Türkiye Gençlik Vakfı, ülkesinde zulüm gören Müslüman gençlere de el uzatıyor. Hedeflerini 'Ümmetçilik' koyan vakıf, gençlerde manevi kalkan oluşturmayı amaçlıyor

Gençlere manevi kalkan aşılanıyor

Kısa adı TÜGVA olan Türkiye Gençlik Vakfı, Doğu Türkistan'da, Irak'ta, Filistin'de, Mısır'da, Suriye'de zalimlerin yaptığı zulmünü duyan, gören bir Türkiye gençliği yetiştirmek için mücadele veriyor. 

'Yeni Nesil Gençlik Vakfı' sloganıyla faaliyetlerine devam eden vakfın Samsun Şube Başkanı Hakan Durmuşoğlu, kupurhaber.com'a çalışmalarıyla ilgili açıklamalar yaptı. "Bizler, asırlar boyunca İslam sancağı altında huzur içinde kıtaları yönetmiş kutlu bir ecdadın torunlarıyız" diyen Durmuşoğlu, manevi değerleri ön planda tutan bir çalışma yaptıklarını söyledi. Durmuşoğlu, "Medeniyetimizin köklü mirasına her zamankinden daha çok sahip çıkan hassasiyetin gerekli olduğunu düşünüyoruz. Bu kapsamda da çeşitli faaliyetler yapmaktayız" dedi. 

MÜSLÜMAN ZULÜM YAŞIYOR
Dünya'daki pek çok müslüman ülkesinde zulüm yaşandığına dikkati çeken Hakan Durmuşoğlu, "Bugün dünyada zulüm yaşatılan, litrelerce kana karşılık varillerce petrol elde edilen, bomba seslerinin sabaha kadar sürdüğü, ailelerin arkalarında akrabalarını ve hatıralarını bıraktıkları, mazlumlara idam cezası verdikleri bölgelerde zulmün adı demokrasi, litrelerce kanın adı özgürlük, bomba seslerinin adı barış çanı, topraklarını terk etmek durumunda kalanların adı ihanet ve darağaçlarının adı da tarafsız hukuk olmuş" diye konuştu. 

'ÜMMETÇİLİK' VURGUSU
Gençlerin bu zulmü görmelerini istediklerini belirten Hakan Durmuşoğlu, "Evet, Doğu Türkistan'da, Irak'ta, Filistin'de, Suriye'de ve Mısır'da zalim lobilerin mühürlü gözlerinin görmedikleri ve sağır kulaklarının işitmediklerini işiten ve gören bir Türkiye gençliğine, Ortadoğu'nun, Balkanların, Afrika'nın, Uzakdoğu'nun ve Avrupa’nın ihtiyacı vardır. Böyle bir gençliğin ülkemizde etnik zenginlikleri ile ittifak edeceği yegane payda şüphesiz ümmetçiliktir. TUGVA olarak, dünyada baskı altında ezilen milyonlarca Müslüman genç kardeşlerimizin ve onların ailelerinin ‘imdat’ çağrısına, yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'den aldığımız ders ile tek bir ses, tek bir vücut olarak onlara ve alem-i İslam’ın huzur içinde bekasına bir büyük manevi kalkan yapmayı arzuluyoruz" dedi.

BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE İDEALİ
Bu konuda ideoloji, ırk ve mezhep ayrımı yapmadıklarını da belirten Durmuşoğlu, şunları söyledi: "Mahallelerimizde, köylerimizde, ilçelerimizde ve şehrimizde vicdan sahibi tüm genç kardeşlerimizi bu davada bizlerle birlikte olmaya davet ediyoruz. Büyük ve güçlü Türkiye, idealindeki hedefe birlikte yürüyeceğimiz orta öğrenim, lise ve üniversitedeki tüm genç kardeşlerimize, bilgi ve beceri donanımlarını arttırıcı, gelecekte onlar için en uygun istihdam ortamlarını sağlayacak olan, fıtratlarının yatkın olduğu kabiliyetlerini pratiğe erkenden dönüştürmeyi planladığımız projeler üreterek hizmet etmeyi arzu ediyoruz. Şehrimizdeki duyarlı tüm aile büyüklerimize bu samimi harekette bizlerin manen yanımızda olmalarını temenni ediyor ve tüm genç kardeşlerimize hayatlarındaki her aşamada başarılar diliyoruz" diye konuştu.

Vakfın Samsun hizmet binası

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazar: Haberci
türkiye gençlik vakfı tugva Samsun hakan durmuşoğlu ümmetçi gençlik Türkiye Gençlik Vakfı Samsun İl Temsilciliği müslüman gençlere el uzatılıyor
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı