Afetin yaşandığı bölgeye ilk giden başkan oldu

Samsun Terme'de yaşanan bir heyelanın ardından belediye başkanı olay yerine giderek incelemede bulundu. Vatandaşlarla konuşan Başkan Kul, AFAD'ın raporunun ardından gerekli çalışmaya başlayacak.

Afetin yaşandığı bölgeye ilk giden başkan oldu

Samsun’un Terme İlçesi Yüksekyayla Mahallesi’nde arazi yapısı ve yağmurlardan dolayı heyelan meydana geldi. Heyelan nedeniyle mahalle yolu tamamen kapanırken Belediye Başkanı Şenol Kul, Belediye Meclis üyeleri Sabri Arslan ve Muhittin Gürler ile birlikte olay yerinde incelemelerde bulundu, vatandaşların sorunlarını dinledi.

SORUNLARA ANINDA ÇÖZÜM
İlçe genelinde her hangi bir doğal afet karşısında alınması gereken her türlü önlemi aldıklarını söyleyen Başkan Kul, “Öncelikle vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum. Heyelan olduğu bilgisinin bizlere bildirilmesinin ardından ekiplerimiz kısa sürede olay yerine gelerek incelemelerde bulunmuş, can ve mal kaybına neden olmamak için gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamışlardır. Heyelanın aşırı yağış ve mevcut arazi yapısından kaynaklandığını düşünüyoruz. Modernize ettiğimiz araç ve iş makinalarımızda bu tür sorunlara anında çözüm üretiyoruz. Havaların yağışlı olmasından dolayı çalışmalarımıza ara vermek zorunda kaldık. İnsan hayatı bizim için her şeyden önce gelir” dedi.

Başkan Kul, heyelanın Samsun AFAD yetkililerine bildirildiğini, bölgede yapılacak çalışmaların ardından hazırlanacak rapor doğrultusunda hareket edeceklerini de sözlerine ekledi.

 

 

Yazar: Haberci
terme heyelan şenol kul yüksekyayla heyelan heyelan olan bölge
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor