Betboo yeni giriş

Musul'daki Türkiye Başkonsolosluk binası uçakla vuruldu. Flaş gelişme

Musul'daki Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosluğu savaş uçakları tarafından vuruldu. Dışişleri Bakanlığı olayla ilgili açıklama yaparak, olayı anlattı.

Musul'daki Türkiye Başkonsolosluk binası uçakla vuruldu. Flaş gelişme

Terör örgütü DAEŞ'in kontrolünde olan Musul Başkonsolosluğu gece savaş uçaklarının bombasıyla tahrip edildi. Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise konuya açıklık getirildi. 

Bakanlık, "Türkiye Cumhuriyeti Musul Başkonsolosluğu Yerleşkesine Yönelik Hava Harekatı Hakkında" başlıklı açıklamasında, "Haziran 2014'ten bu yana DEAŞ işgali altında bulunan ve üst düzey DEAŞ teröristlerinin ikamet ettiği istihbaratı alınan Musul Başkonsolosluğumuz yerleşkesi 4 Nisan 2016 tarihinde, saat 03.00'de DEAŞ'la Mücadele Uluslararası Koalisyonu üyesi ülkere ait savaş uçakları tarafından hedef alınarak tahrip edilmiştir. Söz konusu operasyonun hazırlık ve icrasına ilişkin tüm aşamalarda ülkemizin görüş ve onayı alınmıştır. Ülkemiz, DEAŞ'la mücadeleye, faaliyetlerine baştan beri katıldığı Uluslararası Koalisyon'la eşgüdüm ve işbirliği içinde devam edecektir" ifadelerine yer verdi. 

Haziran 2014'te Musul'un kontrolünü ele geçiren DAEŞ militanları, Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'na baskın düzenleyerek, başkonsolos dahil 49 personel ve personelin aile fertlerini rehin almıştı. 49 personel 20 Eylül'de, kaçırılmalarından yaklaşık 3 ay sonra kurtarılarak Türkiye'ye getirilmişti.

Yazar: Haberci
musul başkonsolosluk Türkiye Cumhuriyeti Musul Başkonsolosluğu rehin alınan başkonsolosluk personeli
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş