Doğu'da terör durmak bilmiyor

Şırnak ve Muş'ta terör olayları durmak bilmezken, sivil bir yolcu minibüsünden kaleşnikof tüfek yakalandı. Terörün kökünü kazımak için Türk askeri operasyonlarını sürdürüyor.

Doğu'da terör durmak bilmiyor

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamayla Şırnak'ın Uludere ve Merkez ilçesi ile Muş Korkut'taki terör saldırıları ortaya çıktı. Asker ve sivillerin hedef olduğu saldırılarda, bir yolcu minibüsünden çıkan 18 adet kaleşnikof ise dikkati çekti.

TSK'nn, Şırnak ve Muş'ta terör örgütü PKK'nın saldırılarıyla ilgili açıklamasında, "Şırnak ili Uludere ilçesi Şenoba'da, askeri birliğe erzak ikmali yapan sivil kamyonete silahlı saldırı düzenlenmiştir. Saldırı sonucunda bir Geçici Köy Korucusu yaralanmış, iki terörist ölü olarak ele geçirilmiştir. Yine Şırnak ili Merkez ilçesi Milli beldesinde, yol kontrolü yapan Jandarma unsurlarınca, bir yolcu minibüsünde yapılan arama sonucunda, araç içerisine gizlenmiş halde 18 adet AK-47 Kaleşnikof piyade tüfeği ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili olarak adli tahkikat başlatılmıştır" denildi.

Terör örgütünün hedefinde sivillerde vardı. Muş ili Korkut ilçesi Altınova mevkiinde, Bölücü Terör Örgütü mensupları tarafından Elazığ-Tatvan seferini yapan yük trenine el yapımı patlayıcı ile saldırı düzenlendi. Saldırı sonucunda üç tren personeli yaralanmış ve beş vagon kullanılmaz hale geldi. Olayın ardından bölgede operasyonların devam ettiği bildirildi.

Yazar: Haberci
doğu pkk muş Korkut Şırnak Uludere Şırnak Merkez terör operasyonları pkk trene bomba genelkurmay başkanlığı asker terör
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı