Bakan Ramazanoğlu: CHP'li kadınlar Kılıçdaroğlu'na tavrını gösterin

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu, parti grubunda kendisini hedef alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na taciz ve hak ihlali uyarısı yaptı. Ramazanoğlu, CHP'li kadınlara da bir davette bulundu.

Bakan Ramazanoğlu: CHP'li kadınlar Kılıçdaroğlu'na tavrını gösterin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eleştirdiği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, yazılı bir açıklama yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında yaptığı konuşmanın çirkin ve edep dışı olduğunu belirten Bakan Ramazanoğlu, "Açıklamalarını şiddetle kınıyorum. Ana muhalefet partisinin genel başkanının, bir kadına karşı bu kadar seviyesiz ve ahlak dışı açıklamaları ülkemiz ve milletimiz adına üzüntü vericidir. Bir önceki grup toplantısında da anneliğimle ilgili çirkin ithamlarda bulunan Kılıçdaroğlu, bu seviyesiz üslubunu sürdürmekte, kadın kimliğine saygısızlıkta ısrar etmektedir. Bu açıklamalar aynı zamanda açık bir taciz ve insan hakkı ihlalidir. Şahsımla birlikte tüm kadınları hedef almaktadır" dedi.

Açıklamasında bazı çağrılarda da bulunan Sema Ramazanoğlu, "Öyle inanıyorum ki; bu talihsiz açıklamalar en başta Kılıçdaroğlu’nun eşini ve CHP’de siyaset yapan kadınları rahatsız etmiştir. Tüm kadınlar ve anneler adına, bu hadsiz, haksız ve hukuksuz açıklamayı kınıyor, başta CHP mensubu kadınlarımız olmak üzere tüm kamuoyunu tavır almaya davet ediyorum. Siyaset tarihimize kara bir leke olarak geçen Kemal Kılıçdaroğlu’nun hakaretlerini yüce Milletimizin vicdanına havale ederken, tüm hukuki süreçleri de başlatacağımı kamuoyumuza saygılarımla arz ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yazar: Haberci
sema ramazanoğlu kemal kılıçdaroğlu chp grup toplantısı bakan ramazanoğlu eleştiri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor