AK Saray'da Kur'an sesleri

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 30 Ağustos Zafer Bayramı için içki kadehi kaldırılmadı, şehitler için Kur'an-ı Kerim okutuldu.

AK Saray'da Kur'an sesleri
Haberin videosu için tıklayın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla resepsiyon verdi. Daha önceden bu tür resepsiyonlarda içkiler içilirken, bu kez şehitler için Kur'an-ı Kerim okutuldu. Halk arasında 'AK Saray' olarak konuşulan ve eleştirilen Külliye'de ilk kez yapılan resepsiyona dualar eşlik etti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir resepsiyon verdi. Şehitlerimiz için Kur'an-ı Kerim okunması ile başlayan ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ilk kez gerçekleşen resepsiyonda şehitlerimizin anısına saygı çerçevesinde herhangi bir müzik dinletisine yer verilmedi.

YÖNÜMÜZÜ 2023'E ÇEVİRMELİYİZ
Resepsiyonda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın, 1922 yılında Büyük Taarruzu'nun başarıyla sonuçlandırdığımız bir gün olmanın ötesinde önemli anlamlara sahip olduğunu belirterek, "30 Ağustos, ümidin, kesin ve tartışmasız bir zafere dönüştüğü, ardından kurulacak genç Cumhuriyetin kapılarının aralandığı bir tarihtir. Zafer Bayramı’nın 93’üncü, Cumhuriyetin ilanının 92’nci yıldönümünde, artık yönümüzü 2023 çevirerek, yeni ve daha büyük başarılar için kendimizi hazırlıyoruz. Anadolu’daki bin yıllık varlığımızı, ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirerek ebedileştirme hedefimizden asla taviz vermeyeceğiz" dedi. 

ASKERLERLE TELEFON BAĞLANTISI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından, “Sevgili dostlar şu anda dünyanın çeşitli bölgelerinde bu heyecanı bizimler birlikte kutlayan, oralarda da güvenlik mücadelesini sürdüren kardeşlerimizle buluşacağız” diyerek yurt içi ve yurt dışında Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde hizmet veren çeşitli kademelerdeki askerlerle canlı bağlantılar kurdu ve onların da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. 

Kosova, Bosna Hersek ve Afganistan’da hizmet veren Türk birlikleri ve Hint Okyanusu’nda seyir halinde bulunan denizcilerimiz ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa’da Gülünce Hudut Karakolu’nda görev yapan bir er ve Konya 3. Ana Jet Üssü’ndeki pilotlarla konuşarak “Orada hizmet veren sizlerle gurur duyuyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nızı kutluyoruz” dedi.

Resepsiyona devlet erkanının yanı sıra; şehit yakınları, gaziler, siyasiler, yargı mensupları, er ve sivil memurlar da dahil TSK mensupları, yabancı misyon şefleri, askerî ataşeler, STK temsilcileri, meslek kuruluşu temsilcileri, yazar, sanatçı, akademisyen ve gazeteciler olmak üzere farklı kesimlerinden yaklaşık bin 800 kişi katıldı. 

Yazar:
cumhurbaşkanlığı külliyesi aksaray şehitler için sarayda kuran külliyede bir ilk içkili resepsiyonlar gitti dualı resepsiyonlar geldi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.