Betboo yeni giriş

Şeker hastasıyım dedi böbreğinde tümör çıktı

Türkmenistan'da müteahhit olan bir vatandaş, Kocaeli'de özel bir hastaneye şeker hastalığı şüphesiyle gitti. Yapılan tetkiklerde şeker hastası olmadığı fakat böbreğinde tümör olduğu fark edildi. İşte o ilginç haber.

Şeker hastasıyım dedi böbreğinde tümör çıktı

Halsizlik ve ara sıra yaşanan bayılmalar sonucu şeker hastalığı şüphesiyle gittiği Kocaeli'deki özel bir hastanede yapılan tetkikler sonrası böbrek kanseri olduğu ortaya çıkan 53 yaşındaki Kadir Emek, kapalı yöntemle (laparoskopik) gerçekleştirilen başarılı ameliyat sonrası sağlığına kavuştu.

Türkmenistan’da müteahhitlik yapan, SGK emeklisi Kadir Emek, şeker ve kolesterolünü ölçtürmek için gittiği hastanede beklemediği bir sonuçla karşılaştı. Muayene olan Emek’in önce ultrason ve sonrasında çekilen MR’ı sonucunda sağ böbreğinde 2 santimetre büyüklüğünde tümör tespit edildi. Tümörün müdahale edilmemesi durumunda daha da büyüyebileceğini ve yaşamını ciddi şekilde etkileyebileceğini öğrenen Emek, kapalı yöntemle uygulanan başarılı ameliyat sonrası sağlığına kavuştu.

ERKEN TEŞHİS, HAYAT KURTARDI
Ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Onur S., "Üroloji bölümü olarak hastanemizde yapılan genel kontroller sırasında 2 santimetrelik sağ böbrek tümörü saptanan hastamıza, laparoskopik sağ parsiyel nefrektomi ameliyatını başarıyla uyguladık. Ameliyat sonrası ikinci gününde de hastamızı sağlıklı bir şekilde taburcu ettik. Burada önemle vurgulanması gereken konu şudur ki, erken teşhis hayat kurtarır. Ağrıların küçüğü büyüğü yoktur, mutlaka doktorunuza muayene olun” dedi. 

Yazar: Haberci
böbrekte tümör şeker hastalığı şüphesi böbrek ameliyatı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş