Betboo yeni giriş

Doğaya atılan araç lastikleri bakın ne üretiyor?

Vatandaşların bilinçsizce doğaya attığı araç lastikleri bakın ne üretiyor? Belediye ekipleri, sürekli çoğalan hayvanlara karşı mücadeleyi sürdürüyor.

Doğaya atılan araç lastikleri bakın ne üretiyor?

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde bilinçsizce doğaya atılan eski araç lastikleri, doğayı kirletmesinin yanı sıra sivrisinekler için de bir üreme alanı oluyor. Sinekle mücadeleye hız kesmeden devam eden Antalya Büyükşehir  Belediyesi Çevre Sağlığı ekipleri, sineklerin inlerine tek tek giriyor. Alanya’da bina altlarında biriken suların temizlenmesi, kullanılmayan fosseptik çukurlarının kapatılması çalışmalarını sürdüren ekipler, şimdi de bilinçsizce doğaya atılan eski araç lastiklerini topluyor. 

TIRLAR DOLUSU LASTİK
Bugüne kadar Alanya’da eski araç lastiklerinin geri dönüşümü konusunda bir çalışma yapılmadığı için, merkez ve eski beldelerin kırsal alanlarında TIR’lar dolusu eski araç lastiği tespit edildi. Büyükşehir Çevre Sağlığı ekiplerince doğaya da büyük zarar veren bu lastikler tek tek toplanarak belirli noktalarda istifleniyor. Eski lastiklerin geri dönüşüme kazandırılması için çalışma başlatılırken, vatandaşlara da eski lastikleri doğaya gelişi güzel atmamaları konusunda uyarılar yapılıyor. 

Yazar: Haberci
doğaya atılan lastik lastikte üreyen sivrisinek alanya sivrisinek antalya belediyesi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş