Betboo yeni giriş

Tüpraş Rafinesi'nde 2 ay sonra ikinci yangın

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.'nin (TÜPRAŞ), Kocaeli'deki rafinerisinde Şubat ayında meydana gelen yangından sonra bir kez daha alevler yükseldi. 1 kişinin öldüğü 4 kişinin de yaralandığı olayda, ihmal araştırılıyor.

Tüpraş Rafinesi'nde 2 ay sonra ikinci yangın

Kocaeli'nin Körfez İlçesi'nde bulunan Tüpraş İzmit Rafinerisi'nde 2 ay sonra yeni bir yangın çıktı. Tüpraş'ın itfaiye ekiplerince söndürülen yangında 1 işçi öldü, 4 işçi de yaralandı. 

TÜPRAŞ, "Tüpraş İzmit Rafinerisi'nde ekipmanlarda oluşan arıza nedeni ile alevlenme meydana gelmiştir. Teknik emniyet ekiplerimiz olaya emniyetli bir şekilde müdahale etmektedir. Gelişmeler hakkında kamuoyuna bilgi verilecektir" yaptığı açıklama sonrasında 2 ay geçmeden tekrar acılı bir yangın haberiyle duyuldu. Tüpraş İzmit Rafinerisi'nde saat 22.40'ta Ham Petrol Ünitesi'nde çıkan yangınla birlikte sirenler çaldı ve farika alarm düzeyine geçti. Yangına, Tüpraş bünyesinde bulunan özel eğitimli itfaiye ekipleri müdahale etti. 

Üretimin olmadığı Ham Petrol Ünitesi'nin bakım çalışmaları sırasında iddiaya göre kaynak yapılırken kıvılcımların sıcrayarak neden olduğu sanılan yangın, yaklaşık 1 saat süren çalışmalar sonucunda kontrol altına alınarak, söndürüldü. Yangında işçilerden Mustafa Er olay yerinde yaşamını yitirirken, yaralanan 4 işçi Tüpraş'a ait ambulanslarla Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Vücutlarında yanıklar oluşan İzzet Günay, Vedat Arabacı, Yücel Cengiz ve Medeni Kurt tedavi altına alındı. 

TÜPRAŞ İzmit Rafinerisi ise son olayla ilgili, "17 Nisan 2016 Pazar saat 22.40'ta Tüpraş İzmit Rafinerisi Ham Petrol Ünitesi'nde bakım çalışması sırasında yangın meydana gelmiştir. Olaya müdahale eden rafineri teknik emniyet ekipleri yangını kontrol altına alarak, 23.45'de söndürmüşlerdir. İlk belirlemelere göre olayda bir çalışan hayatını kaybetmiş, 4 çalışan ise yaralı olarak hastaneye sevk edilmiş olup yaralıların sağlık durumları iyidir." açıklaması yaptı.

Daha önceki haberimizi okumak için görsele tıklayınız.

Yazar: Haberci
tüpraş izmit rafinerisi tüpraşta yangın tüpraş yangını tüpraş yangını ölen işçi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş