Sosyal devlet anında iş başında

Samsun'da kısa süre önce meydana gelen sel felaketinin ardından, tüm eşyalarını kaybeden aileye anında eşya yardımı yapılarak, mağduriyetin önüne geçildi.

Sosyal devlet anında iş başında
Haberin galerisi için tıklayın!

Samsun'un Terme İlçesi'nde meydana gelen sel felaketinin yaraları sarılmaya devam ediyor. Yaşanan sel felaketinde tüm eşyalarını kaybeden aileye, devlet yetkilileri eşya yardımı yaptı. Bu da yetmedi, evine gidip çayını içtiler. 

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, sel felaketinin yaşandığı Terme ilçesine bağlı Evci Mahallesinde incelemelerde bulundu. Doğal afet sebebi ile oluşan selden etkilenen Terme ilçesine bağlı Evci Mahallesinde yerinde incelemelerde bulunularak, selden sonra yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler alındı. Vatandaşlara geçmiş olsun dilekleri iletildi. 

Selden zarar görüp evinin bütün eşyalarını kaybeden ve başka evlere yerleştirilip eşyaları tekrar alınan bazı aileleri yeni evlerinde ziyaret edildi. Şahin ve Yılmaz, ailelere geçmiş olsun dileklerinde bulundu. 

İncelemelerde, Terme Kaymakamı İlyas Gün, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ve bazı yetkililer de hazır bulundu. 

Yazar:
terme sel sosyal devlet selzedelere eşya yardımı vali ibrahim şahin yusuf ziya yılmaz şenol kul
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı