AK Parti seçim için meydana iniyor

1 Kasım'da yapılacak seçim için 'İstikrara oy verin' sloganı belirleyen AK Parti, meydanlarda ekonomik ve istikrarla ilgili vaatleri anlatacak.

AK Parti seçim için meydana iniyor

1 Kasım'da yapılacak 26'ıncı dönem Milletvekili Seçimi için, AK Parti'de hazırlıklar başladı. Seçim kampanyasının ana sloganı 'İstikrara oy verin' olarak belirlenirken, her il için ayrı ekonomik programlar hazırlanıyor. 

AK Parti bu haftadan itibaren seçim çalışmaları yoğunlaşacak. Sabah Gazetesi'nin haberine göre, AK Parti öncelikle aday adaylarının başvurularını bu hafta tamamlayacak. Bir yandan da seçim kampanyasına yönelik çalışmalara hız verilecek. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun seçim çalışmalarına ilişkin parti kurmaylarıyla geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği toplantıda seçim kampanyasının 'istikrar' ve 'ekonomik vaatler' olmak üzere 2 ayaklı olması konusunda görüşbirliğine varıldı. 

Buna göre AK Parti seçimlerde vatandaşa ' İstikrara oy verin' diyecek. Bu kapsamda taşeron işçiler, emeklilere yönelik seçim vaatleri, her ilde yapılacak en az 2-3 büyük proje seçim meydanlarında anlatılacak. AK Parti'nin bu seçimde en büyük kozu, 7 Haziran seçimlerinde 3 dönem kuralına takıldıkları için aday gösterilmeyen isimler olacak. Bülent Arınç, Faruk Çelik, Mehdi Eker, Ali Babacan, Taner Yıldız gibi isimler 1 Kasım seçimlerinde başta büyükşehirler ve kritik iller olmak üzere liste başı yapılacak. 

Başbakan Davutoğlu, zaman darlığı nedeniyle 81 ilde miting düzenleyemeyecek. Davutoğlu öncelikle 30 büyükşehire gitmeyi planlıyor. Davutoğlu, AK Parti'nin oy kaybettiği başta Diyarbakır, Şanlıurfa gibi Doğu ve Güneydoğu illerinde de miting yapacak. Meydanlarda vatandaşlarla neden tekrar seçime gidildiği de konuşulacak.

Yazar:
ak parti seçim 1kasım seçim hazırlıkları ak parti seçim sloganı istikrara oy verin
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.