Betboo yeni giriş

Başkan berbere girdi traş etti

Uşak'ta esnaf gezisi yapan Başkan Nurullah Cahan, bir berberde eline makas alarak traşa başladı. Cahan'ın programı boyunca vatandaşların ilgi görmesi ise dikkati çekti.

Başkan berbere girdi traş etti

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında esnaf ziyareti yapıp, vatandaşlara gül şerbeti dağıttı. Cahan'ın programında dikkat çeken gelişmelerde oldu. 

Uşak Belediyesi Hz Muhammed (SAV) in doğun günü olan Kutlu Doğum Haftası’nı dolu dolu programlarla kutluyor. Bu kapsamda sergiler, konferanslar, konserler düzenleyen Belediye son olarak gül şerbeti çeşmesi kurarak vatandaşlara ikram etti. Programlar Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve AK Partili Belediye Meclis Üyelerinin esnaf ve vatandaşlara gül takdim etmesiyle başladı. Daha sonra Belediye Hizmet Binası önünde gül şerbeti ikramı ve lokma töreni yapıldı. Programa Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın yanı sıra İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, İl Müftüsü Fuat Altındaş, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, AK Parti teşkilatları ve vatandaşlar katıldı. 

Etkinlikte bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Güzel Peygamberimiz için ne yapsak azdır” dedi. Kutlu Doğum Haftası’na yakışır programlar yapmanın heyecanını yaşadıklarını aktaran Cahan şunları söyledi: “Bu hafta her yönüyle bizler için son derece anlamlı bir haftadır. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) bu güzel haftada dünyaya gelmiştir. Bizler O’nun şefaati için hayatlarımızı sürdürmekteyiz. Bugün O’nun yaşantısı bizler için en büyük referanstır. Bu nedenle örnek hayatını, kendimize örnek olarak alıyoruz. Biz rahmet elçisi olan ve iki dünyanın güneşi olarak kabul ettiğimiz Hz. Muhammed (SAV) için farklı ve güzel bir hafta düzenlediğimiz için çok mutluyuz”  


Güzel haftada duaların da kabul olması için ellerini semaya açtıklarını dile getiren Cahan, “Bu güzel haftanın anlamı nedeniyle bizler de dualarımızı yapıyoruz. Ümit ediyoruz ki dünyada barışın hakim olsun. Zulüm altında inleyen Müslüman kardeşlerimiz bir an önce kurtuluşa ersin. Bizleri de duasıyla Güneydoğu Bölgesi’nde fedakarca görevlerini yapan güvenlik mensuplarına yardım etsin. Bu vesileyle bir kez daha Kutlu Doğum Haftası’nın hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Fuat Altındaş haftanın anlamı nedeniyle dua ettirdikten sonra Başkan Nurullah Cahan gül şerbeti ve lokma ikramı yaptı.

Yazar: Haberci
uşak kutlu doğum nurullah cahan nurullah cahan esnaf cahan traş etti
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş