Yusufeli'nde boğa güreşi. Kazanan 'Rüzgar' oldu

Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü tarafından, düzenlenen Geleneksel Derekapı Boğa Güreşleri'nde Aziz Yiğit’e ait Rüzgar adlı boğa baş boyda rakibini yenerek 'Meraların Efendisi Kupası'nı sahibine kazandırdı.

Yusufeli'nde boğa güreşi. Kazanan 'Rüzgar' oldu

Derekapı Boğa Güreşlerinde izleyicilere heyecanlı dakikalar yaşatan 185 boğa arenada kıyasıya mücadele etti. Güreşlerin ikinci gününde büyük orta, başaltı, baş boy ve süper baş boylarında güreşler yapıldı. Aziz Yiğit’e ait boğa, 2016 yılı Derekapı Boğa Güreşlerinde birinci gelerek Meraların Efendisi oldu. 

Derekapı Boğa Güreşlerinin ağası Ziya Hacıalioğlu oldu. Derekapı Boğa Güreşlerine sponsor olan iş adamı ve esnafların desteğiyle 48 bin lira ödül dağıtıldı. Yusufeli Geleneksel Derekapı Boğa Güreşlerine Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcısı Aydın Tüfekçioğlu, Yusufeli Kaymakamı Ömer Dereci, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Erzurum Yakutiye Kaymakamı Dr. Ahmet Helvacı ve Aziziye Kaymakamı Zafer Öz, Atatürk ve Çoruh Üniversitesinden akademisyenler, çevre il ve ilçelerden siyaset ve bürokrasinin simaları katıldı.

Derekapı Boğa Güreşlerinin ilk gününde; deste boyda; Şerif Yağ’ın boğası, ayak boyunda; Kamil Mert’in ve küçük orta boyda ise Necdet Demirci’nin boğası birinci geldi. Boğa güreşlerinin diğer dereceleri ise şöyle gerçekleşti: Deste boyda; Mustafa Ateşsaçan’ın boğası ikinci,  Aydın Kardeşler’in boğası üçüncü ve Muhammet Boylu’nun boğası dördüncü oldu. Ayak boyunda; Yapıcı Mobilya’nın boğası ikinci, Ziyettin Tokgöz’ün boğası üçüncü ve Hızır Öğüt’ün boğası dördüncü oldu. Küçük orta boyda; Keskin Kardeşler’in boğası ikinciliği alırken, Erol Köseoğlu’nun boğası üçüncülüğü ve Yaşar Arslan’ın boğası dördüncülüğü aldı.

 

Yazar: Haberci
yusufeli belediyesi boğa güreşi yusufeli boğa güreşi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor