Toplantılarda barışı haykırırdı

Diyarbakır'da öldürülen AK Partili Yunus Koca, Karadeniz sevdasıyla öne çıkardı. Toplantılarda 'barışı' haykıran Koca'nın Diyarbakır'da şehit edilen Karadenizli için yazdığı paylaşım ise dikkati çekti.

Toplantılarda barışı haykırırdı

AK Parti Diyarbakır eski Gençlik Kolları Başkanı Yunus Koca, uğradığı silahlı saldırı sonrası hayatını kaybetti. Tam bir Karadeniz sevdalısı Koca, barış için AK Parti'deki toplantılarda da çalışmalar yapıyordu. 

Diyarbakır'daki eczalık yapan ve işyerinin önünde kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Yunus Koca, Karadeniz bölgesini ayrı sevdiğini söylerdi. 

TOKATLI ŞEHİT İÇİN ACILI PAYLAŞIM
Yunus Koca Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde PKK'lılar ile çıkan çatışmada 1 askerin şehit ve 3 askerin de yaralandığı gün, "Karadeniz Yaylaları'ndan bir fotoğraf gönderen Koca, "Ne güzel baharlar gelecekti memleketime, Karadeniz dağlarında, horon tepecek Cudi'de halaylar çekecektik beraber" diye yazdı. Diyarbakır'daki çatışmada şehit edilen Jandarma Teğmen Ubeyd Turan, Tokatlıydı. 

TOPLANTILARDA BARIŞI HAYKIRIRDI
Koca'nın ölümünün ardından siyaset ve iş dünyasındaki arkadaşları konuyla ilgili paylaşımlar yaptı. Bir arkadaşı, "Değerli kardeşim Diyarbakır Gençlik Kolları eski Başkanımız Yunus Koca işyerinde PKK tarafından kallesçe katledilmiş. Biz senden razıyız kardeşim. Toplantılarda barışı nasıl haykırdığına, kardeşliği nasıl savunduguna şahidiz. Rabbim Şehitlik makami nasip etsin. Uğruna öldüğün dava davamızdır" diye yazdı. 

Yazar:
akparti yunus koca diyarbakır gençlik kolları başkanı şehit paylaşım karadenizde horon cudide halay
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı