Betboo yeni giriş

TÜGVA'dan köy okullarında önemli hizmet

'Yeni nesil gençlik vakfı' TÜGVA Samsun'da köy okullarına önemli bir proje başlattı. Çocuklara başlıca sağlık eğitimlerinin verilmesini sağlayan TÜGVA Samsun, okulların sıra ve kitap gibi eksiklerinin giderilmesi için kolları sıvadı.

TÜGVA'dan köy okullarında önemli hizmet

Geleneklerine bağlı kalarak, çağın gereklerini iyi okuyabilen, topluma ve insanlığa değer katan, saygı, paylaşım ve hassasiyet ilkelerini benimsemiş, öz güveni yüksek, yenilikçi, çalışkan, iyi ahlaklı, hoşgörülü, başarılı ve sorumluluk sahibi bir gençlik için çalışan Türkiye Gençlik Vakfı Samsun İl Temsilciliği, uzak köylerde eğitimini sürdüren öğrencilere el uzattı. 

UYGULAMALI SAĞLIK EĞİTİMİ
TÜGVA Samsun İl Temsilciliği ve İl Sağlık Müdürlüğü'nün ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında, Havza İlçesi Şeyhler Köyü ile Bafra İlçesi Meşeli Türkmenler Köyü'ndeki okullar ziyaret edildi. TÜGVA Samsun İl Temsilcisi Hakan Durmuşoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Köksal'ın da eşlik ettiği programda okullarda eğitim gören öğrencilere sağlıkla ilgili özellikle ilk yardım ve bazı önemli sağlık konularında bilgiler verildi. Uygulamalı eğitimlerin de verildiği etkinlikte, çocuklar sedye ile hasta taşımayı ve ambulansta çeşitli faaliyetleri de görerek anlama imkanı buldu. 

OKULUN İHTİYACI KARŞILANACAK
Hakan Durmuşoğlu ve vakıf yöneticileri, öğrencilerin okuyabileceği Siyer-i Nebi ve Zarif Evrenin Zarif Peygamberi adlı kitaplar da dağıttı. Okul öğretmenlerine ihtiyaçları soruldu. Bir okulun eskiyen sıralarının değişmesi istendi. Bunun üzerinde TÜGVA gönüllüleri, sıra ihtiyacının karşılanması için harekete geçti. Bir üreticiye siparişi verilerek sıraların yapımına başlandı. 

GELECEĞİMİZ ÖĞRENCİLERE EMANET
Programla ilgili bilgi veren TÜGVA Samsun İl Temsilcisi Hakan Durmuşoğlu, tespit edilen uzak köy okullarındaki çocuklarla birlikte olmak ve onlara eğitici bir çalışma yapmayı amaçladıklarını belirterek, "Bu kapsamda tespit edilen okullara İl Sağlık Müdürümüz Dr. Yusuf Köksal ile birlikte gittik. Sağlık ekipleri çocuklara hayati önem taşıyan bilgiler verdi. Bizler de çocuklarla birlikte olup, onlara kitaplar dağıttık. Geleceğimizi emanet edeceğimiz öğrenciler, bizim olmazsa olmazımız. Bu tür etkinliklerimiz devam edecek" dedi.

Yazar: Haberci
tügva samsun tügva eğitim projesi hakan durmuşoğlu yusuf köksal tügva köy okulu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş