Erdoğan ve Davutoğlu görüşmesi ne oldu? Kritik zirvede konuşulanlar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu arasındaki kritik zirvede neler konuşuldu? Davutoğlu'nun istifasının yankılandığı şu günlerde, görüşmede neler çıkacak? Davutoğlu'nun yerine hangi isim konuşuluyor? Görüşme sona erdi, Davutoğlu ayrıldı.

Erdoğan ve Davutoğlu görüşmesi ne oldu? Kritik zirvede konuşulanlar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu arasındaki kritik görüşme, 40 dakikalık rötar ile saat 18.40 sıralarında başladı. Görüşmenin gecikmeli başlaması, Davutoğlu'ndan bir mesaj verildiği söyleniyor. 

Başkent Ankara'da ve AK Parti kulislerinde yaşanan ve hissedilen gerilim ne kadar sürecek? AK Parti'nin Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Grup Toplantısı'nda konuştuğu sözler partide fikir ayrılıklarına da yol açtı. Erdoğan’ın tavrının belirleyici unsur olacağı konuşmada neler olacak. 

DAVUTOĞLU VE ERDOĞAN ARASINDA NE OLDU?
Davutoğlu, Cuma sabahı 09.30’daki MKYK'ya gitmedi. MKYK 11’e ertelendi, Cumhurbaşkanıyla gecikmeli görüşme yapılınca öğleden sonraya bırakıldı. Erdoğan, telefonla Davutoğlu’nu aradığı ve “MKYK yetkisini tekrar alıyor, toplantıyı yapın, akşam zaten buraya geleceksin, o zaman konuşuruz” dediği söyleniyor. 

DAVUTOĞLU YERİNE BOZDAĞ MI?
Davutoğlu’nun istifa edip etmeyeceği belli olmadan ‘veliaht’ senaryoları hızlandı. Daha önceleri Binali Yıldırım ve Berat Albayrak isimleri konuşuluyordu. Ancak son krizden sonra sadece Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın ismi geçiyor. AK Parti’de 316 milletvekili içinde Davutoğlu’na kaç kişinin destek verdiği merak ediliyor. 

GÖRÜŞME TAMAMLANDI AÇIKLAMA YOK
20:20 itibari ile görüşme tamamlandı. Davutoğlu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden ayrıldı. Her hangi bir açıklama yapılmadı. 

Yazar: Haberci
Erdoğan – Davutoğlu görüşmesi davutoğlu ve erdoğan davutoğlu istifa edecek mi erdoğan ve davutoğlu arasında ne oldu?
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor