Betboo yeni giriş

BBP Lideri Mustafa Destici'nin İsrail'de gözaltına alınması. Son fotoğrafları ortaya çıktı.

BBP Lideri Mustafa Destici ve yanındaki bazı partililer, Mescid-i Aksa ziyareti dönüşü İsrail'de gözaltına alındı. Destici'nin, 'Arkadaşlarımı burada bırakıp gitmem' dediği öğrenildi. Dışişleri Bakanlığı'nın devreye girmesi bekleniyor. Destici ve arkadaşlarının son fotoğrafı

BBP Lideri Mustafa Destici'nin İsrail'de gözaltına alınması. Son fotoğrafları ortaya çıktı.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ve bazı partililerin İsrail'de gözaltına alındığı ortaya çıktı. Mustafa Destici'nin Mescid-i Aksa'yı ziyarete gittiği ve 2 günlük programın dönüşü sırasında havaalanında gözaltına alındığı bildirildi. 

BBP'den yapılan açıklamada da, "Son dakika: İsrail polisi havaalanında Genel Başkan Yardımcınız İlker Kayalıoğlu ve partililerimizi bir buçuk saat sorguya aldı" denildi. Destici ve yanındakilerin Kudüs'teki son fotoğrafı. Fotoğrafın altına, "Kudüs'te bulunan medya mensuplarına haber verildiği halde feodal ağalarından korkarak görmediler. Dün gece, Kudüs'te bulunan Türk ve Filistinli kardeşlerimizle Tarihi Kudüs sokaklarını ziyaret ettik' yazıldı.

MUSTAFA DESTİCİ KİMDİR?
Mustafa Destici (d. 1966, Eskişehir), Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı olan Türk siyasetçi ve bürokrat. Büyük Birlik Partisi'nin kurucusu Muhsin Yazıcıoğlu 25 Mart 2009 tarihinde helikopter kazası geçirdiğinde partinin teşkilat işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısıydı. Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünün kesinleşmesinin ardından gerçekleştirilen 4. Olağanüstü Kongresi'nde Yalçın Topçu'nun listesinden Genel Sekreter seçildi. 2011 Türkiye genel seçimlerinde Ankara 2. bölge 1. sıradan aday oldu. Seçimlerde alınan sonuç üzerine istifa eden Yalçın Topçu'nun ardından gerçekleştirilen 5. Olağanüstü Kongrede geçerli sayılan 639 oydan 628'ini alarak Genel Başkan seçildi. Saadet Partisi ile ittifak kararı ardından 7 Nisan 2015 tarihinde Büyük Birlik Partisi'nden istifa ederek Saadet Partisi çatısı altında Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri'ne Ankara 2. bölge 1. sıra milletvekili adayı olarak girdi. Ancak Saadet Partisi seçim barajını aşamadığından dolayı milletvekili seçilemedi ve 12 Temmuz 2015 tarihinde yeniden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanlığı'na seçildi.

Yazar: Haberci
mustafa destici destici israil gözaltı büyük birlik partisi israil gözaltı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş