Davutoğlu'nun koltuğuna 3B isimleri öne çıkıyor

22 Mayıs'taki kongre ile Başbakanlık ve AK Parti'deki Genel Başkanlık görevini bırakacak Ahmet Davutoğlu'nun yerine 3B isimleri konuşulmaya başlandı. AK Parti Kongre gündemi belli oldu.

Davutoğlu'nun koltuğuna 3B isimleri öne çıkıyor

AK Parti MYK toplantısının ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu basın açıklaması yaparak kameralar karşısında aday olmayacağını, dolayısıyla genel başkanlığı ve başbakanlığı bırakacağını duyurması hareketliliğe neden oldu. Davutoğlu'nun 'ayrılık' açıklamasının hemen ardından kulislerde Berat Albayrak, Binali Yıldırım ve Bekir Bozdağ'ın isimleri öne çıkmaya başladı. 

Berat Albayrak kabineye Enerji Bakanı olarak girdi, görevine devam ediyor. Binali Yıldırım, Türkiye'nin son dönemde imza attığı birçok projede imzası olan bir isim. Bekir Bozdağ ise AK Parti hükümetlerinde Başbakan Yardımcılığı ve Adalet Bakanı olarak görev yapan önemli isimlerden biri.

SÜREÇ NE OLACAK?
AK Parti 22 Mayıs'ta yapılacak kongre için bir Genel başkan adayı belirleyecek. İkinci bir adayın çıkması şuan düşük bir ihtimal. AK Parti'nin kongre sürecinin ardından Genel Başkan ve Başbakan'da belli olmuş olacak. Ahmet Davutoğlu ise Konya Milletvekili olarak TBMM'de yerini alacak. 

AK PARTİ KONGRE GÜNDEMİ
22 Mayıs 2016'da yapılacak olağanüstü kongre gündemi de AK Parti resmi internet sitesinden duyuruldu. İşte o gündem;

Yazar: Haberci
ahmet davutoğlu davutoğlu yerine gelecek isimler kongre gündemi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor