Betboo yeni giriş

AHOB, MEB Bakan Yardımcısı Erdem'e anlatıldı

Dünyanın yapay zeka içeren ilk ve tek anlayarak hızlı okuma yazılımı AHOB'un faydaları, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem'e anlatıldı.

AHOB, MEB Bakan Yardımcısı Erdem'e anlatıldı

Samsun Teknopark'ta Zekasoft Yazılım T.A.Ş. tarafından geliştirilerek, üretimi yapılan Anlayarak Hızlı Okumaya Başlangıç (AHOB) programının öğrencilerde sağladığı başarı Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orham Erdem'e anlatıldı. Zekasoft T.A.Ş. Genel Müdürü Şadi Coşgun, çeşitli projelerdeki başarı grafiklerini Erdem ile paylaştı. 

Orhan Erdem'in Milli Eğitim Bakanlığı'ndaki makamında gerçekleşen görüşmede Şadi Coşgun,Erdem ile Samsun Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yürütülen Samsun Okuyor Projesi'nin, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Gençlik Merkezleri'nde yaptığı pilot çalışmanın ve Zonguldak Gökçebey'deki 'Gökçebey Okuyor' projesinin sonuçlarını paylaştı. Coşgun, "7 ile 17 yaş arasındaki öğrencilerin kendi evlerindeki bilgisayarlarında günde sadece 15 dakikalarını ayırarak kullandıkları AHOB, 28 günün sonunda yüzde 60'ın üzerinde başarı gösteriyor. Bugüne kadar binlerce öğrenci de denenen ve 10 bine yakın kullanıcıya erişen AHOB, okumayı sevdiren, soruların anlayarak okunmasını sağladığı için sınav başarısını artıran bir yazılımdır" dedi. 

AHOB'u kullanan öğrencilerin programın içerisindeki özel olarak belirlenen hikayeleri okuduğunu ve göz kaslarını geliştirici oyunlar oynadığını söyleyen Şadi Coşgun, "AHOB'u kullanmaya başlayan öğrencinin ilk durumu baz alınarak, yazılımdaki yapay zeka sayesinde 28 derslik bir program uygulanıyor. Dikkati geliştirici, göz kaslarını geliştirici pek çok oyun ile çocukların zihni daha sağlıklı çalışmaya başlıyor. Bu programı MEB'e bağlı okullarda tanıtmak ve öğrencilere ulaşmasını sağlamak istiyoruz. Türkiye'de eğitimde çığır açacağına inandığımız bu yazılıma ABD, Yunanistan, Azerbaycan gibi ülkelerden talep var. Vereceğiniz destekle bunu kendi ülkemizdeki öğrencilerde uygulamak istiyoruz" diye konuştu. 

MEB Bakan Yardımcısı Orhan Erdem de, ziyaretten dolayı teşekkür ederek, AHOB programını inceleyeceğini ve çıkan sonuçlarla ilgili de MEB Bakanı Nabi Avcı'ya bilgi verebileceğini söyledi.

Orhan Erdem kimdir?
7 Ekim 1963 yılında Konya Akşehir'de doğan Orhan Erdem, Dokuz Eylül Üniversitesi Muğla İşletmecilik Yüksekokulu mezunudur. Turizm ve Serbest Ticaret, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği Üyeliği, TBMM XXII. ve XXIII. Dönem Konya Milletvekilliği ile XXIII. Dönem TBMM Başkanlık Divanı İdare Amirliği yapmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır. Millî Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Yazar: Haberci
orhan erdem zekasoft ahob anlayarak hızlı okuma şadi coşgun
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş