Betboo yeni giriş

Belediye reklam değil hizmet yapıyor

Vatandaşa yapacağı hizmetin reklamını kendi yakını olan basın mensuplarına verdiği reklamlarla yayınlayan belediyeler varken, Balıkesir'de ise hizmeti anlatan bir anlayış hakim. Belediye bakın kurduğu bir ekiple, vatandaşa neyi anlatıyor.

Belediye reklam değil hizmet yapıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan “Büyük Aile” Beyaz File ekibi tüketicinin satın aldığı ürün ve hizmetler sonucunda oluşabilecek haksızlık ve mağduriyet karşısında vatandaşın hakkını koruyor.     

Önce insan düsturu ile çıkılan bu yolda her daim vatandaşlarımızın yanında olduğunu gösteren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, tüketicinin yaptığı alışverişlerde, satın aldığı ürün veya hizmetlerinde oluşturacağı talep ve isteklerine, Beyaz Masa biriminde bulunan Beyaz File ekiplerince destek hizmeti vermeye devam ediyor. Konunun çözülebilmesi noktasında ilgili talep veya istek, Tüketici Hakem Heyetine yönlendirilerek takip edilmektedir. Günümüzde her bir bireyin beşikten mezara kadar tüketici olduğu ve satın alma davranışını göstermese bile maruz kaldığı reklamlar ile tüketiciyi yönlendirebilmesi, olumlu ya da olumsuz ürünler hakkında bilinç oluşturabilmesi, tüketici hakları konusunda vatandaşların daha bilinçli olma gerekliliğini ortaya çıkarmaktadır.          

Beyaz File ekibi de bu bilinçle hareket ederek, zabıta eşliğinde “BüyükAile” kapsamındaki faaliyetlerde, ilçelerdeki okulları ziyaret ederek öğrencilerin bilinçli tüketici olmaları konusunda eğitimler verdi. Pazarlarda ve kent merkezinde açtığı stantlarda vatandaşlara tüketici hakları konusunda farkındalık oluşturma çalışmaları da yapıldı.

Oysa Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, vatandaşa 'Al bak size bunu yaptık, şunu da yapacağız' konulu reklamlarla vatandaşın görebileceği okuyabileceği yerlere reklam verebilirdi.

Yazar: Haberci
Beyaz File ekibi balıkesir büyük aile belediyelerin reklam vermesi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş