Türkeş 'MHP'liyim' diyor Bahçeli isyanda

Başbakan Yardımcılığı görevine getirilen Tuğrul Türkeş, 'Ben hala MHP'liyim' derken, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin, Türkeş ile ilgili tavırları tartışılıyor

Türkeş 'MHP'liyim' diyor Bahçeli isyanda

Geçici Bakanlar Kurulu'na 'Evet' dedikten sonra partisi MHP'nin adeta linç girişimine uğrayan merhum Alparslan Türkeş'in oğlu Yıldırım Tuğrul Türkeş, ılımlı mesajlar verdikçe, farklı tepkilere maruz kalıyor. 

Seçim hükümetinde Başbakan Yardımcılığı görevine getirilen ve 'Devlet sahipsiz mi kalsaydı' açıklaması yapan Tuğrul Türkeş, çarpıcı açıklamalar yaptı. CNN Türk'te Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi programına bağlanarak Bahçeli'nin kendisine yönelik 'Mirasyedi' yakıştırmasına tepki gösterdi ve "Türkeş'in mirasını yedi diyorlar, yediysem de bu dinen helaldir, hukuken haktır. Ama Türkeş'in mirasının yendiği yerler için haramdır (başkaları yiyorsa). Ben hala MHP'deyim. MHP'li olan bir kişi oyları nasıl böler?" dedi. 

Konuyla ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de, 1 Kasım seçimleri için adaylık başvurusunun ardından konuştu. Bahçeli, Tuğrul Türkeş ile ilgili soruya, "Bu soruyu yok farz ediyorum. Böyle sorulara da gerek yok artık. Recep Tayyip Erdoğan'a hayırlı uğurlu olsun. Hadi bakalım" diye cevapladı. 

MHP'den sert eleştiriler de alan Türkeş, ılımlı mesajlar vermeye devam ediyor. Bu arada MHP'nin ihraç istemiyle disipline sevk etmeye hazırlandığı öğrenildi.

MHP Genel Merkezi'ndeki asansörde de Bahçeli'nin Türkeş ile ilgili konuşmaları ilginç bir şekilde protesto edilmişti.

Yazar: Haberci
Yıldırım Tuğrul Türkeş devlet bahçeli alparslan türkeş bahçelinin sert tavırları başbakan yardımcısı tuğrul türkeş mhp de kazan kaynıyor
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.