Betboo yeni giriş

Menderes Türel'den CHP'lilerin iddialarına cevap

AK Partili Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, CHP'lilerin hakkında sarfettiği iddialara ilişkin açıklama yaptı. Türel, suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Menderes Türel'den CHP'lilerin iddialarına cevap

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı 08/06/2016 tarihinde ulaşım ile ilgili bazı iddialarda bulunarak “kişiler hakkında benim hiçbir işlem yapmadığımı, ihalesiz, usulsüz piyasaya sürülen minibüs iddiaları karşısında yine benim ve yargı mercilerinin hiçbir açıklama yapmadığını”, benim “gözünün yaşına bakmam” diyerek gereğini yerine getirmediğimi beyan etmiştir.

Tüm bu olanlara benim göz yumduğumu ve konuyu yargıya taşımadığımı iddia ederek kamuoyunu gerçek dışı beyanlarla yanıltmaya çalışmıştır. 

Halbuki: iddia konusu işlemler ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğum gibi iddiaların yayınlandığı gazeteye de (Körfez Gazetesi) açıklamalarda bulundum. Söz konusu şahıs bunları görmezlikten ve bilmezlikten gelerek, yalan beyanlarla siyasi rant kazanma amacı ile kamuoyunu yanıltmaya çalışmıştır.

Gerçekle hiçbir şekilde bağdaşmayan bu basın açıklaması ile benim Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurmadığımı belirterek, Cumhuriyet savcılarını görev yapmaya çağırmış, böylece Adli mercileri baskı altına almaya, soruşturmanın siyasi nitelik taşımasını sağlamaya çalışmıştır.

Ayrıca yaptığı bu yalan açıklamalar ile şahsıma basın yayın yolu ile hakarette bulunmuş, yargı görevi yapanları da etkilemek istemiştir. Bu konu ile ilgili tarafımdan suç duyurusunda bulunulmuştur" ifadelerine yer verildi.

Yazar: Haberci
menderes türel antalya belediyesi chp antalya
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş