Davutoğlu oğul Türkeş ile Başbuğ'a dua etti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yardımcılığına getirdiği Tuğrul Türkeş ile MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in mezarına giderek dua etti.

Davutoğlu oğul Türkeş ile Başbuğ'a dua etti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP'nin sert tavrına rağmen geçici Hükümet üyeliğini kabul eden Tuğrul Türkeş ile adeta gövde gösterisi yaptı. Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş ile babası Alparslan Türkeş'in mezarına giden Davutoğlu, dua etti. 

AYNI MAKAM ARACINDA GELDİLER
Anıtkabir'den ayrılırken Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'i de makam aracına alarak, MHP kurucu Genel Başkanı Tuğrul Türkeş'in mezarına gitti. Oğluyla birlikte Alparslan Türkeş'in mezarına giden Davutoğlu'na Başbakan yardımcılarının tamamı da eşlik etti. Davutoğlu ve Türkeş burada dua okuduktan sonra, ayrı makam araçlarıyla Bakanlar Kurulu toplantısı için Çankaya Köşkü'ne geçti.

Bu arada Türkeş'e bir jest de babasının kullandığı 0007 plakalı araç verilerek yapıldı. Bizzat Davutoğlu'nun talimatıyla Tuğrul Türkeş'e verilen makam aracıyla, merhum Türkeş'in kullandığı plakaya yıllar sonra oğlu da kullanmış oldu. 

Tuğrul Türkeş, hükümette görev almaya 'Evet' dedikten sonra parti Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve bazı yöneticilerin hedefi haline gelmişti. Türkeş ise, 'Ben hala MHP'liyim' diyerek eleştirilere yumuşak cevaplar vermişti. Bu ziyaretin ardından MHP yönetiminin yorumları merakla bekleniyor. 

Yazar: Haberci
davutoğlu başbuğ mezar tuğrul türkeş makam aracı türkeş ile davutoğlu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı