TÜGVA'dan Ramazan Sokağı'nda örnek stand

TÜGVA Samsun İl Temsilciliği, Atakum'da kurulan Ramazan Sokağı'nda açtığı stanttan elde ettiği geliri, down sendromlu çocuklar için harcıyor. Ramazan ayı boyunca açık kalacak stant, Samsunluların ilgisini çekiyor.

TÜGVA'dan Ramazan Sokağı'nda örnek stand

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Samsun'da Ramazan ayında örnek bir çalışma hayata geçirdi. Atakum Belediyesi tarafından Yalı Kafe önünde kurulan Ramazan Sokağı'nda stant açan TÜGVA Samsun, gelirini down sendromlu çocukların ihtiyaçlarını karşılamak için kullanacağı hediyelik eşya ve oyuncak çeşitleri satıyor. 

Konuyla ilgili açıklama yapan TÜGVA Samsun İl Temsilcisi Hakan Durmuşoğlu, "Atakum Belediyesi tarafından oluşturulan Ramazan Sokağı'nda dayanışma ve sosyal buluşma esas alınıyor. Belediye Başkanı Sayın İshak Taşçı ile görüşmemizin ardından burada TÜGVA olarak bir stant açmayı kararlaştırdık. Yalı Kafe'de iftar programı için gelenler, hem bu nostaljik sokağı gezebiliyor hem de yapacağı alışverişle bir down sendromlu çocuğun yüzünü güldürmeye vesile olabiliyor. Stantı açtığımız günden bu yana güzel bir ilgi var. Ramazan süresince açık kalacak standımız, inşallah faydalı bir işlere vesile olabilecek" dedi. 

Down sendromlu çocuklara TÜGVA olarak özel ilgi gösterdiklerine dikkati çeken Hakan Durmuşoğlu, "Özel bir sevgi gerektiren bu çocuklarımıza bizler ne kadar el uzatsak azdır. Onlarla yaptığımız sosyal çalışmalar ve projeler, TÜGVA olarak bizlerin ne kadar doğru bir yolda olduğunu gösterdi. Bu sebeple yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarda onlara yönelik adımlar atıyoruz" diye konuştu. Durmuşoğlu, hem böyle bir tesisi Samsun'a kazandırdığı için hem de stant açmak için kendilerine yer tahsis eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşcı'ya da teşekkür etti. 

'Ramazan Atakum'da Güzeldir' sloganıyla kurulan sokak, büyük bir dayanışma ve sosyal buluşmalara ev sahipliği yapıyor. Ramazan ayının manevi iklimine uygun etkinlik sokağında, iftar sonrası ilçe halkı eğleniyor, gülüyor ve dayanışma içinde bir araya geliyor. 

Yazar: Haberci
tügva tügva down ramazan sokağı atakumda ramazan hakan durmuşoğlu ishak taşcı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor