Betboo yeni giriş

Nurettin Canikli'den TÜGVA Samsun heyetine 'gençlik' önerisi

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, TÜGVA Samsun'un çalışmalarının takdir gerektirdiğini belirterek, "Yürütülen çalışmalar gençlik için umut verici. Sizlerden daha fazla gence ulaşmanızı bekliyorum" dedi.

Nurettin Canikli'den TÜGVA Samsun heyetine 'gençlik' önerisi

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Samsun İl Temsilcisi Hakan Durmuşoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'yi makamında ziyaret etti. Vakıf çalışmalarını dinleyen Canikli, çalışmalardan dolayı il temsilciliğini tebrik etti. 

Ankara'daki Başbakanlık Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen ziyarette Hakan Durmuşoğlu ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu. Durmuşoğlu, Canikli'ye görevinin hayırlı olmasını dileyerek, vakıf çalışmalarını anlattı. TÜGVA'nın 11 ay önce Samsun'da temsilcilik açtığını söyleyen Durmuşoğlu, "Kısa süre içerisinde pek çok çalışmaya imza attık. TÜGVA Sağlık birimi ile köy okullarındaki çocuklara eğitimler verip, onların ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Yine TÜGVA Down birimiyle down sendromlu çocuklara ve aileleriyle birlikte çalışmalar yapıyoruz. Yaptığımız panel ve söyleşilerle kamuoyunun ve gençliğin dikkatini çeken programları da hayata geçiriyoruz. İŞKUR ile yaptığımız protokolle genç girişimcilere vakfımızda işbaşı eğitimleri verdirerek akabinde onların istihdamlarını sağlıyoruz" dedi. 

TÜRKİYE’NİN İLK GENÇLİK KÜLLİYESİ
Türkiye'nin ilk gençlik külliyesinin temelinin Samsun'da atıldığını söyleyen Hakan Durmuşoğlu, "Sosyal ve kültürel pek çok çalışmada TÜGVA olarak yer alıyoruz. Temelini attığımız külliye hızla yükseliyor. Samsun'da kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde çalışmalarını yürütüyoruz. Hedefimiz gençlerin sosyal ve kültürel anlamda kendini bulacağı ve fayda sağlayacağı bir vakıf olmaktır" diye konuştu. 

“DAHA FAZLA GENCE EL UZATIN”
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "TÜGVA'nın faaliyetlerini yakından takip ediyorum. Samsun'da ilk gençlik külliyesi gibi diğer çalışmalarınızı böyle genç ve dinamik bir ekiple yürütmeniz beni memnun etti. Sizleri yaptığınız çalışmalardan dolayı takdir ediyorum. Bu ülkenin gençlerine yönelik çalışmalar yapmanız önemli. Bunun daha da fazla kişiye ulaşmasını sağlamalısınız. Samsun'daki tüm üniversite öğrencilerine ulaşmayı amaç edinin. Ne kadar fazla gence el uzatırsanız, vakıf çalışmalarını o kadar güçlü yürütürsünüz" dedi.

Ziyarette TÜGVA'nın Türkiye ve Samsun'da yürüttüğü proje ve çalışmalarla ilgili de fikir alışverişinde bulunuldu. Durmuşoğlu ziyaretin sonunda Canikli'ye tarihi değeri olan ahşap saat ve Hilye-i Şerif hediye etti.

Yazar: Haberci
tügva samsun nurettin canikli tügva nurettin canikli türkiye gençlik vakfı hakan durmuşoğlu başbakan yardımcısı gençlik külliyesi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş