sms onay Gaziantep escort Betboo

Giresun'daki kazada helikopterin son anı ve düşme görüntüsü sadece kupurhaber.com'da

Giresun'da yaşanan askeri helikopter kazasıyla ilgili şok görüntüler. Helikopterin kaza yapmadan önceki görüntüleri ve düşme anı böyle görüntülendi. Düşmenin hava şartlarına bağlı olduğunun söylenmesinin aksine helikopterin açık havada irtifa kaybettiği ve düştüğü görülüyor. Vatandaşların alçaktan uçtuğu için çektiği helikopterin kaza anı. Olay yerinde şehit ve yaralıların olduğu kaza anı kupurhaber.com'da

Giresun'daki kazada helikopterin son anı ve düşme görüntüsü sadece kupurhaber.com'da
Haberin videosu için tıklayın!

Giresun'da askeri helikopterin Tohumluk Yaylası'na düşmesi sonucu aralarında asker yakınlarının da bulunduğu 7 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi yaralanmıştı. TSK'nın açıklamasıyla netleşen bu sayının ardından akıllara helikopterin neden düştüğü gelmişti. Giresun'da helikopter kazasının düşme anı çevredeki vatandaşlarca böyle görüntülendi. Helikopterin alçaktan uçması nedeniyle çekildiği düşünülen görüntülerde, irtifadan dolayı aşağıdan uçan helikopterin çarptığı görülüyor. 

DÜŞME ANI GÖRÜNTÜLERİ
TSK'nın bazı bölgelerde geleneksel olarak düzenlediği bayramlaşma programını Giresun'da da organize etmişti. Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, yanında Giresun İl Jandarma Komutanlığı'ndan görevlilerin de bulunduğu heyetle Alucra'ya bayramlaşmaya ve şehit ailesini ziyaret etmişti. Helikopterde bulunan Tuğgeneral, albay, 2 binbaşı ve 11 askeri personelin bulunduğu helikopterin düşme anı saniye saniye görüntülendi. Kupurhaber.com'a ulaştırılan görüntülerde helikopterin aşağıdan uçtuğu görülüyor. Telefon ile çekilen görüntülerde çevredeki vatandaşların, helikopterin aşağıdan uçmasını görüntülediği tahmin ediliyor. Çekilen görüntülerin sona ermesiyle, helikopterin çarptığı ve bir alev topunun çıktığı görülüyor. 

HAVA MUHALEFETİ Mİ YAŞANDI?
Kazanın ardından kamuoyunda havanın sisli ve yağmurlu olması konuşuluyordu. 14 kişilik bir kaza kırım heyetinin olayla ilgili soruşturması sürerken, bu görüntülerin olaya ışık saçması düşünülüyor. Kazanın yaşanmasından önce çekilen bu görüntülerde havanın açık olduğu ve sis olmadığı görülüyor.

 

TSK'NIN AÇIKLAMASI ŞU ŞEKİLDE

Helikopterin düşmesiyle ilgili Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklama şu şekilde: "05 Temmuz 2016 Salı günü, zor şartlarda görev yapmakta olan karakol personeli ve aileleri ile bayramlaşmak ve onlarla birlikte olmak maksadıyla, Giresun-Alucra ve Gümüşhane-Kozağaç Jandarma Karakollarını ziyareti müteakip, Giresun’a dönerken saat 17.15 sularında bir adet Sikorsky helikopteri, Giresun-Alucra ilçesi Tohumluk Köyü mülki sınırları içerisinde henüz tespit edilemeyen bir nedenle düşmüştür. Söz konusu elim olay neticesinde; saat 22.00 itibariyle helikopterde bulunan silah arkadaşlarımız ile eşleri ve çocuklarından yedi kişi maalesef hayatını kaybetmiş, yaralanan sekiz kişi ise derhal bölgedeki hastanelere sevk edilmişlerdir. Konuyla ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda hayatını kaybeden personelimiz ve aile fertlerine Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz."

BUGÜNE DEK YAŞANAN HELİKOPTER KAZALARI
Türkiye’de Skorsky modeli helikopterleri 1994 ile 2014 yılları arasında yaşanan 33 ayrı helikopter kazası ise Akşam'da şu şekilde verildi:

10 Ağustos 1993 S-70 helikopter kazası: Tunceli bölgesinde görev uçuşu icra etmekte olan Jandarma Genel Komutanlığına bağlı bir adet S-70 helikopteri yüksek gerilim hattına takılması sonucu 3 subay şehit oldu.

2 Şubat 1994 S-70 helikopter kazası: Hakkari bölgesinde İç Güvenlik Harekatı kapsamında yapılan uçuşlar esnasında TSK'ya ait S-70 helikopteri teknik bir arıza sebebi ile mecburi iniş yapmak zorunda kaldı. Teknik arızanın yaşandığı coğrafyanın zor olması zorunlu iniş yapan pilotlar için büyük dezavantaj olmasına karşın ağır hasar alan helikopterde pilotun başarısı ile hayatını kaybeden olmadı.

14 Eylül 1994 helikopter kazası: Görev uçuşu sırasında teknik bir arıza sebebi ile Tunceli bölgesinde şehir merkezine düşen helikopterde pilotlar dahil olmak üzere 3 asker şehit oldu. Kazada 2 kişi yaralandı.

12 Ocak 1995 S-70 helikopter kazası: Diyarbakır bölgesinde görev uçuşu icra etmekte olan Jandarma Genel Komutanlığı'na ait bir S-70 helikopteri teknik bir arıza sebebi ile mecburi iniş yaptı. Kazada 6 asker şehit oldu.

15 Şubat 1996 S-70 helikopter kazası: Marmaris bölgesinde SAT komandolarının tatbikat desteğini sağlayan S-70 helikopterinin kuyruk rotorunun suya çarpması sonucu helikopter suya gömüldü. Olayda helikopter içerisinde bulunan 6 SAT komandosu hayatını kaybederken, 9 komando yaralı kurtuldu.

20 Temmuz 1996 helikopter kazası: Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait Alouette II tipi helikopter Antalya Kemer'de trafik kontrol denetimi uçuşunu icra ederken, yüksek gerilim hattına takılarak düştü. İnfilak eden helikopterde pilotlarda dahil olmak üzere 4 polis şehit oldu.

12 Kasım 1996 S-70 helikopter kazası: Jandarma Genel Komutanlığı'na ait S-70 tipi helikopter Van'ın Gevaş ilçesinde görev uçuşu icra ederken yüksek gerilim hattına takılması sonucu düştü. Kazada pilotlar dahil 10 asker şehit oldu.

18 Mayıs 1997 helikopter kazası: Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na ait AH-1W Super Cobra tipi helikopter Hakkari bölgesinde görev uçuşu icra ederken bölücü terör örgütü tarafından Rus yapımı SA-7B tipi karadan havaya atılan füzeler ile düşürüldü. Olayda iki pilot şehit oldu.

4 Haziran 1997 helikopter kazası: Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na ait AS-532 Cougar tipi helikopter Kuzey Irak Zap bölgesinde görev uçuşu icra ederken bölücü terör örgütü tarafından Rus yapımı SA-7B tipi karadan havaya atılan füzeler ile düşürüldü. Olayda pilotlar dahil 11 asker şehit oldu.

14 Eylül 1997 S-70 helikopter kazası: Van bölgesinde görev uçuşu icra eden S-70 tipi helikopter yüksek gerilim hattına takılarak düştü. Olayda pilotlar dahil 6 asker şehit oldu.

27 Kasım 1998 S-70 helikopter kazası: Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait S-70 tipi helikopter, Hakkari bölgesinde görev uçuşu icra ederken teröristler tarafından açılan hafif silah ateşi sonucu pilotların vurulmasıyla düştü. Olayda 15 asker şehit oldu.

4 Kasım 2002 S-70 helikopter kazası: İzmit Cengiz Topel Havalimanından havalanan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na ait S-70 tipi helikopter eğitim uçuşu esnasında teknik bir arıza sebebi ile havada infilak ederek Sapanca gölüne düştü. Olayda 2 asker şehit olurken 2 asker yaralı olarak kurtarıldı.

28 Kasım 2002 helikopter kazası: Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait UH-1H tipi helikopter Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanlığı eğitim alanına eğitim uçuşunda inişe geçtiği esnada düştü. Olayda helikopterde bulunan 6 asker yaralı olarak kurtuldu.

19 Şubat 2004 S-70 helikopter kazası: Bingöl bölgesinde hasta nakli maksadıyla görev uçuşu icra eden Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait S-70 tipi helikopter tek ik bir arıza sebebi ile düştü. Olayda pilotlar dahil 5 asker şehit oldu.

23 Temmuz 2005 helikopter kazası: Çukurca bölgesinde inişe geçen Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait bir helikopter, kuyruk rotoru arızası sebebi ile kırıma uğradı. Olayda 4 asker yaralandı.

17 Mart 2006 helikopter kazası: Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait UH-1H tipi helikopter Erzincan bölgesinde görev uçuşu icra ederken yüksek gerilim hattına takılarak düştü. Kazada 5 asker şehit oldu.

10 Nisan 2006 helikopter kazası: Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait UH-1H tipi helikopter bulutların alçalması ve irtifa kaybı sebebi ile Kocaeli'de bir fabrikanın çatısına çarparak düştü. Olayda pilotlar dahil 4 asker şehit oldu.

19 Temmuz 2006 helikopter kazası: Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait MD-600N tipi helikopter yaşadığı teknik arıza sonucu Antalya'da düştü. Kazada pilotlar dahil 5 polis şehit oldu.

14 Nisan 2007 helikopter kazası: Trabzon'da meydana gelen kazada AW119 tipi helikopter iniş esnasında devrilerek düştü.

7 Mayıs 2007 helikopter kazası: Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait MD-600N tipi helikopter iniş esnasında kuyruk rotoru arızası sebebi ile kırıma uğradı. Olayda pilotlar yaralı olarak kurtuldu.

24 Şubat 2008 helikopter kazası: İcra edilen K.Irak operasyonu esnasında bölücü terör örgütünün açtığı ateş sonucunda Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait AH-1W Super Cobra tipi helikopter vurularak düştü. Olayda pilotlar şehit oldu.

16 Ekim 2008 S-70 helikopter kazası: Hakkari bölgesinde operasyonlar kapsamında görev uçuşu icra eden Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait S-70 helikopteri teknik bir arıza sonucu düştü. Olayda 1 asker şehit oldu.

31 Ocak 2009 helikopter kazası: Ambulans görevi uçuşu yapmakta olan EC-135 tipi helikopter teknik bir arıza sebebi ile Bolu'da düştü. Kazada iki pilot hayatını kaybetti.

7 Mart 2009 helikopter kazası: Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait AH-1P Cobra helikopteri meteoroloji sebebi ile Kayseri yakınlarında düştü. Kazada iki pilot şehit oldu.

25 Mart 2009 helikopter kazası: BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopter Kahramanmaraş bölgesinde meteoroloji sebebi ile düştü. Olayda pilot dahil 6 kişi hayatını kaybetti.

10 Haziran 2010 S-70 helikopter kazası: Jandarma Genel Komutanlığı'na ait S-70 tipi helikopter görev uçuşu esnasında teknik bir arıza sebebi ile Tokat'ta düştü. Kazada pilotlar dahil 3 asker şehit oldu.

10 Ocak 2011 helikopter kazası: Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait UH-1H tipi helikopter eğitim uçuşu esnasında meteoroloji sebebi ile Ankara'da düştü. Olayda 5 asker şehit oldu.

16 Mart 2012 S-70 helikopter kazası: Afganistan'da görev yapmakta olan Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait S-70 tipi helikopter teknik bir arıza sebebi ile düştü. Kazada pilotlar dahil 12 asker şehit oldu.

22 Temmuz 2012 S-70 helikopter kazası: Hakkari bölgesinde görev uçuşu icra eden Jandarma Genel Komutanlığı'na ait S-70 tipi helikopter teknik bir arıza sonucu düştü. Kazada 5 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı.

11 Ekim 2012 S-70 helikopter kazası: Diyarbakır'da Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait S-70 tipi helikopter kaşkış esnasında elektrik teline takılarak düştü. Kazada 1 asker şehit oldu, 8 asker yaralandı.

10 Kasım 2012 S-70 helikopter kazası: Siirt'te görev uçuşu icra eden Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait S-70 tipi helikopter meteoroloji sebebi ile düştü. Olayda 17 asker şehit oldu.

17 Aralık 2013 S-70 helikopter kazası: Ankara'da Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait S-70 tipi helikopter test uçuşu esnasında teknik bir arıza sebebi ile düştü. Kazada pilotlar dahil 4 asker şehit oldu.

13 Ekim 2014 - S-70B Sikorsky helikopter kazası: S-70B Sikorsky tipi helikopterin dün Kocaeli Cengiz Topel Askeri Havaalanından kalkışından 7 dakika sonra Kartepe Balaban Köyü bölgesinde kaza kırıma uğraması sonucu 4 askeri personel şehit oldu."

Yazar: Haberci
helikopter kazası giresun helikopter kazası giresunda düşen helikopter giresun yaylası helikopter helikopterin düşme görüntüleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
sms onay Gaziantep escort Betboo