TSK darbe mi yaptı? Ortalıkta bilgi kirliliği var. TSK'nin açıklaması görülmüyor. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı binası kuşatıldı mı?

TSK'nın askeri darbe yaptığı söylentileri üzerine vatandaşlar, internette arama yapmaya başladı. Fakat facebook ve twitter gibi sosyal medya hesapları kilitlenme noktasına geldi. Boğaziçi ve FSM köprülerinin de tek yönlü kapatıldığı söyleniyor. Başbakan Binali Yıldırım, darbe açıklaması..

TSK darbe mi yaptı? Ortalıkta bilgi kirliliği var. TSK'nin açıklaması görülmüyor. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı binası kuşatıldı mı?

Başbakan Binali Yıldırım'ın darbe açıklaması, "Doğrusu bir kalkışma intimali üzerinde duruyoruz. Askar içindeki bazı kişilerin kanunsuz bir eylemi söz konusu. Türkiye Cumhuriyetui hükümeti iş başındadır. Bu çılgınlığı yapanlar bu eylemin içinde olanlar da en ağır şekilde cezasını ödeyeceklerdir. Bunun adına henüz bir darbe demek odoğru olmaz. Bir kalkışma söz konusudur. Devletin silahlarını alıp vatandaşların üzerine giden onları yere yatırma cüretine kalkışan grupların kim olduğuna bakacağız."

Savcılığın bazı askerler için gözaltı kararı verdiği öğrenildi. Yine ülke genelinde terör alarmı var. 

Bekir Bozdağ, FETÖ'nün fedaileri açıklaması yaptı.

AK Partili Mehmet Metiner, "İstanbul İl Başkanlığı binamızı askerler kuşatmış durumda. Hükümetimiz görevde. Top yekün ne yapmamız gerekiyorsa yapılır. Paralelcilerin bu ülkede darbe yapmalarına göz yumamayız" açıklaması yaptı. 

Şamil Tayyar, "Darbe teşebbüsüdür. Türkiye bu sıkıntıları daha önce atlattı. Kimsenin böylesi büyük bir devleti. Üçüncü dünya ülkesi gibi görülmesi rezalettir. En ağır cezayla karşılacaklar. Partimizden haber bekliyoruz. Belki de cumhuriyet tarihinde ilk kez milyonlar sokakları dolduracak. Teşkilat mensuplarımız, teşkilat binalarına koşmaktadır."

TRT binasında askerler var. Yayın durmuştu tekrar açıldı ve askerin olduğu bilgisi spikerler tarafından verildi.

 

Yazar: Haberci
tsk darbe mi yaptı tsk darbesi köprüler neden trafiğe kapandı ak parti hükümeti
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor